Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Archive for the ‘Technické návody na stránku’ Category

V zájmu zjednodušení stránky dochází k tomu, že přehazuji větší důvtip na každého, kdo na stránku zavítá. Již nebude každý recept na několikrát roztříděn do určitých rubrik nahoře na liště, nýbrž vlevo ve sloupci, zcela dole, jsou rubriky seřazeny a každý si svůj recept najde tam, kde je logicky zařazen. Navíc je zde jak nahoře na liště, tak v levém sloupci vyhledávání. V podstatě se nemění nic, kromě toho, že neexistuje samostatná stránka omáčky, nýbrž je seřazeno vlevo. Pro naší stránku to znamená zjednodušení, pro čtenáře pak jen orientaci shora nalevo :). Pevně doufám v pochopení. Tento článek dávám jako uzavřený, protože z mého pohledu je důležité upozornit na danou změnu pouze ty, kteří stránku navštěvují pravidelně. Kdo se dostane náhodou z vyhledavače, změnu nepocítí :)

Nejprve najet na rozbalovací menu

a  následně vybrat rubriku

Protože jsem se včera definitivně odhlásili z Facebooku, slíbila jsem Levelyn, že se pokusím o nějaký vstřícný krok, aby bylo lze odebírat články ze stránky tak, aby to pro člověka bylo pohodlné. Tento článek je určený pro maminku pana domácího, se kterou trávím občas příjemné večery na skype, když se obě účastníme malého rodinného workshopu na téma: základy s počítačem :-) aneb – „složka není totéž co záložka“ a “ nový panel není totéž co lišta záložek“. Nicméně obě jsme velmi trpělivé. Já se díky ní naučila vařit, tak kam se hrabou nějaké záložky :).

Dnes tedy velmi podrobný návod na to, jak odebírat ze stránky články. Bude to návod na celkem 3. možnosti, krok za krokem. Tři možnosti – facebook nám odpusťte :-)

První možnost je velmi pohodlná, účinná a není složitá. Nezalekněte se počtu obrázků, pouze zjednoduší postup :). Jedná se o nainstalování RSS čtečky do počítače. Jedná se o velmi rychlý a jednoduchý program, který je volně ke stažení. Dávám zde k dispozici návod na jednu čtečku, ale samozřejmě jich existují mraky a každý má nějakou oblíbenou. Read the rest of this entry »

Po vícero dotazech na možnost tisku a jako naposledy po komentáři Zdenka, který si pár receptů přepsal, aby s nimi vyděsil manželku :-), vkládáme na konec příspěvků tlačítko pro velmi jednoduché a intuitivní tisknutí do souboru pdf. Po kliknutí na tlačítko lze ještě vybrat, kterou část textu vymazat, protože chápu, že ten,kdo chce vtisknout recept, těžko si bude tisknout například našeho návštěvního kozla, výroky Huga či mé tohodnové rozčarování.

Je to tedy pomoc pro ty, kteří si chtějí jednoduše vytisknout do pdf recepty, vy, kteří si píšete do svého oblíbeného receptového sešitu ručně, či vy, kteří si nepíšete nic, berte to prosím jako pomoc bližnímu ostatnímu :-)

Mnohem jednodušší než mít obsah, který bude vidět až po přihlášení je mít stránku, kam se nikdo  přihlašovat nemusí, kam se prostě klikne a je to.  Přemýšleli jsme o tom dlouho, ale stejně naše uvažování vždy končí tím, že  praktické informace – recepty, návody na domácí zpracování mléka a obilí,  atd. a tyto všechny  informace jsou přesně takové. Kdo je hledá, najde je a nějakým přihlašováním není nijak limitovaný.  Pak je tu ale fotogalerie, fotodeník, články ze života, různá zamyšlení a nepovažujeme za přínosné, aby je shlédl každý, kdo se jen omylem na stránku dostanu. Naopak, bereme je jako bonus pro ty, kdo stránku navštěvuje pravidelně a kdy díky komentářům a vzájemné interakci s těmito přihlášenými ve fóru nás baví psát dál. Read the rest of this entry »