Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archiv
Rubriky
Nový Domácí pekař
Domácí mlékař

Archive for the ‘Sušenky a cukroví’ Category

dscn4905okNěkdy je třeba připravit trochu něco jiného, něco, co neobsahuje velké množství bílého cukru, tuku, není to krémové (klasické cukroví lze projít ve vánočníku) a přitom je to z relativně dostupných surovin (až na datle a kakao). Read the rest of this entry »

dscn4591ok
Read the rest of this entry »

dscn4344okNutně bych potřebovala upéci doma sušenky TUC. Vyhlašuji tedy konkurz na jejich recept. Pokud to bude možné, dávejte prosím k receptu do komentáře i fotku. Samozřejmě se současnou dávkou tuku od našich krav zkouším a zkouším, ale nechám se ráda inspirovat vámi. Přidávám pro inspiraci složení sušenek (bez disiřičitanu sodného se obejdeme), takže můžete zkoušet také :D Read the rest of this entry »

7dbb5cb2e7_92552829_t1Katka napsala hezký recept na vlastní svačinu, abychom ji mohli přidat do svačinového speciálu , takže dnes hned jdu do toho, aby zítra byla a těším se na vaše další tipy, které do speciálu přidáme a nově, pro ty, kdo sledují především fb vkládám svačinový speciál i jako samostatné album na fb!

Na Domácí svačinové sušenky jako BEBE dobré ráno budeme potřebovat:df836be774_101899988_v1

Read the rest of this entry »

Pamatuju si, jak jednou přijela Míša, dostala bonbón a pravila „Ó, sadbiču, to už jsem dlouho nejedla!“.  Jasně, „Sadbiču“ byl pro nás dost neznámý termín, navíc ona ho říkala velmi sebevědomě. Když si všimla toho, že netušíme o čem mluví, povyprávěla o jejich výletě na Bajkal, kde v jednom obchodě, který po dlouhé době navštívili, měli bonbóny, které neznali. Tak si koupili pytlík modrozlatých Sadbiču a trpěli, že už je pak doma neseženou. V dlouhé chvíli si přečetli nejen název, ale také zadní stranu pytlíku a ke svému překvapení zjistili, že je psaná latinkou, nikoli azbukou. V tom okamžiku se jako mávnutím proutku změnily Sadbiču na Cadbury. Velmi podobnou konzistenci, o něco měkčí, mají tyto dnešní karamely.

Jsou nesmírně lehké a vznikly nedopatřením, jako ostatně mnoho věcí. Chtěla jsem doplnit panu domácímu dárkovou plechovku na Krowky, ale iniciativně jsem přidala více fruktózy, než normálně a místo krowek se podařily karamely se skvělou konzistencí. Rozhodně o ně nezlomíte nůž, ale ani se neroztečou. Read the rest of this entry »

Šárky medové sušenky

Dneska odkaz na jedny skvělé ovesné sušenky. Šárka je přivezla, když přijeli na návštěvu a od té doby se staly součástí mých oblíbených receptů. Vřele doporučuji nejen kvůli tomu, že neobsahují žádný cukr,  pouze med, především pak proto, že jsou fakt vynikající.

Celý recept na sušenky můžete shlédnout tady.

Tak zase jedna kalorická bomba. Tentokrát velmi jednoduchá a velmi, skutečně velmi sladká. Panu domácímu moc chutnají.

Chce to mít trochu času na míchání, protože míchat by se měly cukrovinky po celou dobu vaření a to trvá cca 30 min. Potřeba je na cukrovinky pouze smetana a krystalový cukr – v poměru 1 : 1. Read the rest of this entry »

Takhle si povídáme s Klárou jen tak o normálních věcech a mě nenapadlo nic jiného, než se pochlubit fotkou pralinek, co jsem dělala na svatbu a Klára hned „napiš o tom jak děláš pralinky“. No ono se jí  to řekne, ale zase takový mistr nejsem, nedělám je zase tak dlouho. Je pravda, že už loni jsem se do nich chtěla pustit. Objednala jsem si čokoládu a ještě nějaké jiné věci, ale nakonec jsem to vzdala a čokoládu jsme snědli jen tak. Mimochodem, byla moc dobrá. Read the rest of this entry »

Běžně to funguje tak, že se člověk rozhodně něco udělat, pak to udělá poprvé, podruhé, ještě několikrát, vypiluje a pak o tom sem napíše článek. Tentokrát to bylo tak, že jsem dostala nečekaný e-mail od Bruna, zdali nechci recept na turecký med. Že chodí často na stránku, již mu k něčemu pomohla a tak by také rád přispěl nějakým svým know how.  I zajásala jsem. Sice jsem měla různé návody z internetu a párkrát vyzkoušela, ale přiznávám, bez teploměru, bez sirupu  a většinou byl tedy výsledek nevalný.

Bruno mi velmi ochotně poslal jak recept, návod, tak své fotky, které jsou mimochodem skvělé – jeho med je fantastický a přidávám proto i do tohoto článku s jeho svolením jeho výrobky. A také jsem mu napsala, že nedám hned první med, co budu dělat, to je jasné. Nejprve to vypiluji. Ale vše je jinak. Z čistě prozaického důvodu nepiluji dále a dále do dokonalého výsledku, protože je to tak cukrově náročné, že to ani nejde a zase mi je líto Brunův návod na stránky nedat. Read the rest of this entry »

 

Jedno z hesel pana domácího je „Nic neslibovat“.  Trochu mám špatný svědomí, že nic nepíšu, slibovat nemůžu – hesla pana domácího jsou tady jako „slovo Boží“ a tak tedy neslibuju, ale upínám se k podzimu a zimě. Bude brzy tma, spousta času a chutě psát a psát a psát. A že snad bude o čem psát. Naše nejlepší americká tetička nám zaslala další zásobu – tři knihy o výrobě sýrů – ještě tu nejsou, jsou zatím u rodičů a tak cca 3x týdně volám rodičům pana domácího, kdy už dorazí. Jsem totiž moc hodná snacha, která se nemůže dočkat, až přijedou …… a přivezou moje knížky :-)) Read the rest of this entry »