Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

dscn4905okNěkdy je třeba připravit trochu něco jiného, něco, co neobsahuje velké množství bílého cukru, tuku, není to krémové (klasické cukroví lze projít ve vánočníku) a přitom je to z relativně dostupných surovin (až na datle a kakao).

Toto vánoční cukroví je díky datlím a křížalám dostatečně sladké, díky vlašským ořechům dostatečně tučné, díky koncentrovanému sušenému ovoci je dostatečně chutné – lze také ochutit ještě skořicí. Navíc je to cukroví bezlepkové, bezlaktozové, nepečné  a veganské.

Co se týká pracnosti, jsou tyto kuličky velmi jednoduché, řekla bych, že jsou hotové vyloženě ihned. Je však vhodné disponovat elektrickým sekáčkem, případně ponorným nebo stacionárním mixérem. Následující množství je na dávku kuliček pro jednoho ke svačině, nikoli do bedýnky, jako vánoční cukroví. Schválně ale vkládám právě takto malé množství, které se následně dá vynásobit podle toho, kolik kuliček chceme dělat. dscn4912ok

Na kuličky je třeba 50 g mletých vlašských ořechů, 6 g kakaa, 10 g vody, 55 g jablečných křížal, 45 g datlí případně skořice, trochu mletých vlašských ořechů na obalení. 

Nejprve odvážíme jablečné křížaly, vložíme je do sekáčku spolu s datlemi a přidáme vodu. Spustíme sekáček, čímž datle i křížaly rozsekáme na velmi drobné části. Vložíme ze sekáčku do misky, přidáme mleté ořechy, kako, případně skořici, prohněteme a z hmoty vytvarujeme kuličky. Hotové kuličky následně vložíme do mletých ořechů a obalíme. dscn4912ok

Přidejte komentář