Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Posts Tagged ‘chipsy’

img_0680okDneska ráno cesta na kole na poštu a v obchodě jsem zahlédla zeleninové chipsy.  A tak jsme sedli na kolo, dorazili domů a pustili se do chipsů domácích.

Není to vůbec nic náročného. U nás to dnes byly chipsy celerové a z červené řepy. Na chipsy budeme potřebovat celer, červenou řepu, olivový olej, sušenou bazalku a sůl.

Zeleninu oloupeme, omyjeme a nakrájíme z ní škrabkou na brambory tenké plátky. Plátky vložíme do mísy, nakapeme na ně olivový olej přidáme sušenou bazalku (případně jiné bylinky nebo koření dle vlastní chuti), osolíme (ne příliš) a vložíme na plech do trouby vyhřáté na cca 180 °C. Pečeme cca 25 min. Musíme hlídat, abychom je nespálily.

Velmi se těším, až je budu kombinovat s vyzrálým čedarem a vínem od Ondry. :)


Byli jsme konečně na borůvkách, vytáhli vůz, zapřáhli koně, usadili sebe, návštěvu i bandasky – a
oně
hlavně svačinu a vyrazili vzhůru !!! Bylo to fajn, jen kdyby před námi neprošlo už hodně lidí , protože jen na pár zapomenutých keříčcích člověk zasedl a trhal a trhal, ale jinak to bylo pochodové cvičení od borůvky k borůvce. Navíc, když jsme odjížděli, pan domácí jen tak prohodil mezi vousy – jen aby voj vydržela !!! Když jsme dorazili na 3km vzdálené místo – stále do kopce, voj praskla. Takže pan domácí a ještě jeden chudák vybraný nešťastník slezli ze skal, vzali to domů, udělali voj a na zádech jí zase po skalách přinesli nahoru. Jde to mnohem jednodušeji,ít pod sedátkem sekeru a ruční vrtáček, jak to obvykle bývá…… ale někdy našich osm ručiček a nožiček předá energii všemu co je kolem a tak se stalo i se sekerkou ve voze. Pan domácí rozdal úkol, protože bylo ve voze dost dětí, že bez kelímu – půl litru, nikoho neveze zpátky. Bohužel to všichni vzali za bernou minci, nejen děti a když měli nasbíraný půl litr, postavili ho do vozu, lehli do trávy a sdělili mi – mám to a víc na to kašlu…….-)))), to ale jen nedisciplinovaní dospělí, děti s modrými pusami stále sbíraly :-) Read the rest of this entry »