Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Nigella sativa je rostlina domácí v jihozápadní Asii. Dorůstá výšky asi 20-30 cm a black caraway- černý kmín , jenž se používá jako koření je jejím semenem. Kdysi kdosi řekl, “ černý kmín je lékem na všechny nemoci , kromě smrti! „black caraway
Analýzou černého k
black2
mínu bylo zjištěno, že obsahuje fosfáty, železo a sloučeniny sacharidů spolu s antibiotiky, které jsou schopny zabíjet bakterie. chemická analýza rovněž odhalila, že obsahuje karoten, který je přeměněn v játrech na vitamín A.dále byl a v černém kmínu zjištěna diuretika , trávicí enzymy , antacida, sedativa a sexuální hormony. Černý kmín aktivue imunitní systém těla a zodolňuje jej proti chorobám. Nejúčinější je olej z černého kmínu ve směsi s medem.
Jako koření má černý kmín velmi výraznou chuť. Je vinikající jako koření do chleba, do moučníků, do rýže, stejně jako do zeleninových salátů s olejovým dresingem.

2 komentáře to “Black caraway – černý kmín”

 • Jarka O.:

  Zdravím :-) Mám dotaz: černý kmín sháníte kde? Nebo si ho pěstujete sama? Já sehnala jen olej z něho v lékárně, semínka nemají ani ve zdravé výživě :-( Děkuji za odpověď.

  • Ivana:

   Zdravim, Jarko, seminka cerneho kminu kupuji v tureckem obchode, sama je hojne pouzivam na indickou kuchyni. Sklenena doza 90gr vyjde na asi 25 Kc. Pokud byste mela zajem, mohu Vam ji poslat ci nekde osobne predat.
   Pokud jste z Prahy, zkuste muslimsky obchod v Myslikove ulici, roh Pstrossova (pobliz Manesa), ale jestli ho maji, nevim, jen tusim, ze by mohli mit.

Přidejte komentář