Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Posts Tagged ‘kmín’

V prosinci jsme si objednali kuřátka, ta nedorazila, takže nám Maruška půjčila dvě kvočny a my si tedy odchovali svých dvacet kuřat. Jenže pán ze Znojma z líhně se ozval, že už to má !!! a dorazil předevčírem. A tak máme ještě i ta objednaná a počet kuřat se najednou zvýšil na 50! Jedna kvočna vodí svých devět, jedna na druhé straně baráku 11 a nových 30 araukan a maransek obývá skleník, kde mají bedýnku otočenou dnem vzhůru a v ní jogurtovač. Zatím prospívají dobře. Baští jemně našrotovanou pšenici, kukuřici a spousty tvarohu. Rajčata a papriky nebaští – naštěstí. Začínáme pomalu rozhazovat informace o tom, že bude přehršel kohoutů, pěkných kohoutů – araukan se zelenými vejci bez cholesterolu – a pozor – gen. informace ohledně barvy vajec jde za kohoutem, tudíž kdo si vezme od nás kohouta a spojí ho se svou slepicí, jejich kuře bude snášet zelená vejce. Nebo maransky – čokoládově hnědá vejce a slepičku ošklivou jak noc, ale po všech ostatních stránkách úžasnou. Nebo zdrobnělou wyandotku – slepici, která úžasně sedí na vejcích. Nebo vlašáka – krásného kohouta. Preferujeme objednávky do chovu před koupí na šunku třeba :), prodáme je živé a vychované :)) zn. cena příznivá  dohodou, nejlépe výměnou za něco, co není kuře. To jen předběžná informace, aby měl každý čas si rozmyslet, že nutně potřebuje kohouta :). Až přijde čas – cca tři měsíce, vložíme katalogové foto samotných kusů. :) Read the rest of this entry »

Nigella sativa je rostlina domácí v jihozápadní Asii. Dorůstá výšky asi 20-30 cm a black caraway- černý kmín , jenž se používá jako koření je jejím semenem. Kdysi kdosi řekl, “ černý kmín je lékem na všechny nemoci , kromě smrti! „black caraway
Analýzou černého k
black2
mínu bylo zjištěno, že obsahuje fosfáty, železo a sloučeniny sacharidů spolu s antibiotiky, které jsou schopny zabíjet bakterie. chemická analýza rovněž odhalila, že obsahuje karoten, který je přeměněn v játrech na vitamín A.dále byl a v černém kmínu zjištěna diuretika , trávicí enzymy , antacida, sedativa a sexuální hormony. Černý kmín aktivue imunitní systém těla a zodolňuje jej proti chorobám. Nejúčinější je olej z černého kmínu ve směsi s medem.
Jako koření má černý kmín velmi výraznou chuť. Je vinikající jako koření do chleba, do moučníků, do rýže, stejně jako do zeleninových salátů s olejovým dresingem.