Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

veg
Dnes se mi podařilo naplnit ty připravené chleby na fazole, co  bohužel nebyly :-),
česnečka
alespoň pomazánkou, která je výborná, ale ne každému chutná. Je z tvarohu, ale zaočkovaného syrečkem, v podstatě se jedná o mezifázi výroby syrečků. Děti tvrdí, že chutná úplně stejně jako romadůr, který se ovšem vyrábí úplně jinak, což ale vůbec nevadí :-))
Podrobný recept na výrobu syrečků dodám zanedlouho, hned jak se dodělají první syrečky, dnes
tedy jen náznak na pomazánku. Tvaroh- množství dle potřeby, nezáleží na množství se jemně osolí, smíchá se dohromady s jedním, najemno nakrájeným syrečkem a přikryje. Nechá se týden v
klížený tvaroh
místnosti při pokojové teplotě. Doporučuji – přikryté. Občas se promíchá – doporučuji – venku :-)
Po týdnu je vezmeme cca 2 veliké lžíce naklíženého tvarohu do misky a přidáme tvaroh čerstvý, cca 250g. Jemně osolíme. Na obrázku při dnešní snídani na chlebu.
Chléb na pomazánku – chléb jako miska, není
chleba
samozřejmě nutný, ale když už byl, je hezké ho použít. Možnosti jsou tři. Buď použít místo chleba misku, nebo koupený kulatý chleba nebo si upéci svůj, např. podle tohoto receptu na domácí chléb. Hléb odřízneme svrchu, můžeme i jeden řez dole, vydlabeme a naplníme pomazánkou a přikryjeme odřízlou částí.
suroviny na česnečku: voda, olej na smažení, jedna cibule, 5 stroužků česneku, majoránka, pórek, 1 vejce, sůl, nové koření, pepř,bobkový list,  nakrájený starší chleba
Nakrájená cibule na proužky se osmahne prudce na oleji, zalije se vodou, cca 1,5 l, přidáme pepř, nové koření a bobkový list, osolíme, přidáme nakrájený pórek a necháme dojít vodu k varu. Následně přidáme utřený česnek, rozkvedlané jedno vejce a  majoránku. Než se voda na polévku začne vařit, rozpálí se olej na pánvi a osmahne se na kostičky nakrájený starší chléb. Podáváme spolu s pomazánkou v chlebu.

suroviny na salát: 5velkých rajčat, 3 cibule, 1 pórek, 6 žampiónů, sůl, majonéza – asi 250g, pepř
do mísy nakrájet rajčata, na půlkolečka sůl, na kolečka pórek, oloupané žampiony nakrájíme na plátky a vložíme také do mísy. Osolíme, opepříme a nakonec zalijeme majonézou.

Komentáře

1 zlatkan zlatkan | 31. května 2010 v 11:03 | Reagovat

Ty žampiony dáváš do salátu syrové? Nebo jsou nějak orestované?

2 vegereceptynakazdyden vegereceptynakazdyden | E-mail | Web | 31. května 2010 v 11:11 | Reagovat

[1]: Absolutně syrové. Jedla jsem to kdysi poprvé ve Švýcarsku, kde jedí syrové žampiony běžně a jako dítě jsem na to nebyla dost zvyklá – teď už jsem i naše děti a je to moc dobrý. Je to naprosto jiná chuť, než jakákoli tepelná úprava. Ráda dávám syrové i v konečné fázi do těstovin.

Nový komentář

Přidejte komentář