Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

VGN
vit
Jsou mraky kedluben !!! Chystám se zavařovat, kvasit, ale není od věci taky ještěkedlubnová pomazánka
něco z nich uvařit.  Dnes úplně obyčejná kedlubnová pomazánka, která je ale dost přívětivá tím, že je z čerstvé – nijak tepelě neupravené kedlubny, je rychlá, dá se udělat v mnoha variacích a já jsem dnes udělala dvě varianty, pro každého z nás jednu. Jednu s olejem a jednu bez něj. Dělám si očko pro případnou konzumaci nějaké domácí zmrzliny :-))).
Suroviny: 2 střední kedlubny, 1 cibule, stroužek česneku, lžíce sojové omáčky, lžíce hořtice, 3 lžíce kečupu, sůl, pepř ,sladká paprika , tabasco, a (2 lžíce oleje)
pomazánka
Kedlubnu je třeba oloupat, nastrouhat na hrubším struhadle. Poté do ní přidat nakrájenou cibuli na plátky, česnek utřít a přisypat všechno koření,pár kapek tabasca,  sojovou omáčku, hořtici a kečup. Vše řádně rozmíchat a nakonec případně přidat či nepřidat olej. Obě varianty jsou chutné, přiznávám, ta s olejem je chutnější :-)))
Směs je výborná na celozrnný chleba, na housku i jen tak :-)) a s mátovým čajem ……

2 komentáře to “Kedlubnová pomazánka na chleba”

  • Helča:

    Včera jsem udělala jako pomazánku, byla spokojená, ale po pravdě řečeno ne nějak strašna nadšená. Taky jsem neměla po ruce tolik koření a dochucovadel, možná proto. Dneska jsem ale zbytek přimíchala do už hotového květáku s vajíčkem a bylo to výborné!! Tak takhle já zacházím s vašimi recepty :). A jak jsem dneska „upravila“ vaši cuketovou buchtu – tu byste nepoznala :). Mně se ale skvěle hodila na dobrání všemožných surovin. Díky.

    • Helčo přesně tak. Kedlubna je fajn, ale bez koření je taková mdlejší.Předevčírem mi zbyla majonéza a kedluben je dost, tak jsem nastrouhala kedlubnu, přidala majonézu, sůl, hodně koření, hodně cibule a mně to připomínalo falešného humra, ale je pravda, že jsem humrovou pomazánku už 14 let nejedla :-)))

Přidejte komentář