Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař


veg
Když už je nouze, nestihlo se upéci chleba ani housky, stačí nakrájet sýr s rajčaty a udělat
feferonkový salát
salát a k němu omeletu. Zní to dost jednoduše, ale omelety jsem dělala ráda, dokud jsem dělala jednu, jako rychlovku pro pana domácího. Teď už jich dělám šest a při čtvrtém rozmíchávání dvou vajec s moukou, strouhankou atd. začínám dostávat kopřivku :-))) a přísahám si, že omelety zase dlouho nebudou !!

Suroviny na salát: sýr balkánský, nebo mozzarella, rajčata, sůl, olivy, nakládané papriky v olejovém nálevu. Feferonka. Paprika tlustostěnná.Olivový olej.
Sýr nakrájet na kostičky, na kousky rajčata, papriky, feferonku, na plátky olivy a nakonec přimíchat nekrájenou papriku naloženou. Vše zakapat olivovým olejem. Osolit a promíchat.
feferonkový salát
Suroviny na omeletu na jeden kus: 2 vejce, 100ml mléka, 3 lžíce mouky celozrnn. přesáté pšeničné, 2 lžíce strouhanky, sůl, půl cibule na kostičky.
Vejce rozklepneme do mističky, přidáme  mléko, sůl, mouku, strouhanku a cibuli. Vše řádně promícháme a nalijeme na rozpálený olej. Po obou stranách osmažíme. Můžeme i na jednu stranu nasypat sterilovaný hrášek a tuto stranu poté teprve smažit.Většinou jí pak překládá na půl- lze jí i poté naplnit, ale dnes nebylo třeba – salát byl mimochodný :-)
K celému pak je vynikající doplněk smažený kadeřávek jako chipsy !!!


Komentáře

1 Veska Veska | 22. října 2010 v 12:38 | Reagovat

Vypadá to náremně lákavě,ten salát vyzkouším a přiznám že amoletky pro mě budou spíš trhance ,ale prubnu je taky
U nás spíš vévodí jen vajíčkové amolety
což je pro každého vajíčko rozšprudlované a osolené a usmažené na rychlovku po obou stranách jako amoleta
(typické jídlo někdejších mléčných barů)občas přidám pro vůni uzeného šmakouna :-D a na chleba potřený hořčicí a obložené zeleninou :-P
a tyhle tvoje vypadají suprově :-x

Přidejte komentář