Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař


Domácí piškoty jsou prima, když snáší hodně slepice a je hodně vajec. Teď moc slepice nesnáší, obávám se, že jsou rády, že jsou rády, ale přeci jen, zásoba vajec je a je to lepší, než se trmácet
s batohem pro pytlíky piškotů.
pes
A když už se jede dolů, zaberou zase piškoty tolik místa, že je lepší si je odpustit. Kolem je zase pravá, nefalšovaná zima – taková ta, která je tu téměř každý rok. Postupně mizí ohrady, záchod, okna, chalupa :-)) Všude je klid, ticho, sníh udělal krásně uklizeno, návštěvy sporadické, pračka nepere, protože je zamrzlá, voda se nosí v konvích, protože trativod z nádrže funguje do mrazů. Opět přicházejí vidiny nějakého krásného, malého domečku někde na pobřeží Portugalska a uvědomělé odříkání si všeho potřebného, aby člověk nemusel dolů, třeba třtinového cukru do košíčků. Zima je tu nádherná, ale už by mohlo přijít jaro ! :-))
bábel
Nejdůležitější důvod domácích piškotů jsou ale „celohandmade“ včelí úly. A protože piškoty jsou v úlech stěžejní surovina, nezbývá, než si z úlů udělat zase jednu ze svých oblíbených činností  a pustit se do nich od A do Z. První krok jsou tedy piškoty. Není to nic složitého, ani časově náročného. Prostě se vše naváží, vyšlehá, našlehá, nastříká a dá péci.  Je to natotata. Výhodou je, že si člověk může udělat tvary přesně takové, jaké potřebuje- nebo alespoň přibližné, protože a to je nevýhoda, piškoty nedrží v troubě tak hezky tvar a mají tendenci se trochu rozlézat. Zatím jsem nepřišla na to, jak to udělat, aby byly tvarově „jako kupované“ :-)), protože škrob tam přidávat nechci, snad nějaká zvláštní vaječná melanž, ale to je jen estetická záležitost. Co se kvality týká, jsou výtečné, rozplývají se v puse- jsou velmi křehké a jemné.
Suroviny potřebné na domácí piškoty – základní dávka jsou 3 vejce, 90g cukr moučka, 1 polévková lžíce cukru s naloženou vanilkou a 100g celozrnné mouky pšeničné přesáté.
suroviny
Nejprve je potřeba oddělit bílky od žloutků
piškoty
a vyšlehat pevný, tuhý sníh.
sníh
Pak se vyšlehají žloutky, postupně se do nich přidá a zašlehá cukr moučka a cukr moučka s vanilkou a do této tuhé pěny přidávám už jen za velmi lehkého míchání po lžíci mouky a lžici sněhu. A mouku a sníh  atd.
suroviny
Těsto si nalévám do sáčku s ustřihnutou špičkou, ale stejně dobře poslouží i lžička. A pak sáčkem stříkám piškoty na vymazaný plech.
piškoty
piškoty
Peču je zhruba ve 150 st. C a musí se na ně dávat pozor, pečou se velmi rychle.
piškoty


Komentáře

1 Kristina Kristina | 16. prosince 2010 v 8:05 | Reagovat

Ahoj Klarka,
ked budes zase robit piskoty, skus ich este pred pecenim posypat cez sitko praskovym cukrom – staci jemna vrstva – to pomoze, aby sa piskoty viac pri peceni zdvihli, lebo cukor upcha vrchne pory – nemali by sa tak roztiect do sirky. Vajecna melanz su len rozmiesane cele vajcia. Pozehnany advent a uspesne pecenie!

2 Klára Klára | E-mail | Web | 17. prosince 2010 v 9:12 | Reagovat

[1]: Ahoj Kristino, já jsem to kdysi dělala, ale tehdy bylo v receptu – navrch jemně posypat cukrem krupice a tehdy to nepomohlo, piškoty se rozlézaly  navíc byl všude na plechu zapečený cukr .-), tak jsem od toho upustila, ale máš pravdu, vůbec mě nenapadla moučka a navíc, třeba o pár let zkušeností starší se mi to podaří. Příště určitě vyzkouším, děkuji ! a krásný den :-)

Jedna odpověď to “Domácí piškoty celozrnné”

  • Teruse:

    Piškoty jsem posypala a stejně je mám placaté, ale víc mě překvapuje, že jsou měkké, jako klasický piškot. Někde jsem udělala chybu ?

Přidejte komentář