Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Máme prima tetičku. Žije v Kalifornii a pečuje o nás s největší tetičkovskou péčí :-)), takže minulý týden přišel balík plný zajímavých věcí. Dvě další vegetariánské kuchařky a dvě super knihy „Chléb“. Jsem uchvancancená a pouštím se do dalšího čtení. Zítra dodám první chlebovou drobnost, která mě dosti zaujala. Dnes ale po návštěvním počátku týdne pečené brambory s brokolicí, právě inspirované novou vegekuchařkou. (bylo i dnes jídlo inspirované jinou kuchařkou – pilaf s rýží a červenou čočkou, zdobený pomeranči, ale hodnocení pana domácího bylo “ hm, ty pomeranče byly výtečný!, a protože mám zásadu, že co se mi nepovede a co nám nechutná, to sem nedám, jedno jídlo je z kola venku. )

Pečené brambory, velmi jednoduché. Suroviny, které jsou k tomu potřeba jsou : Brambory – podle počtu účastníků večeře, dále jedna větší brokolice,3 větší cibule, olej, tvaroh – 300g, dvě lžíce hořtice,dvě lžíce bílého vína, svazeček sušené saturejky, svazeček sušeného oregana, dvě lžíce majoránky. Sůl, pepř.

Nejprve je nutné uvařit brambory i se slupkou v osolené vodě. Zatímco se vaří brambory je nutné v jiném menším hrnci nejprve necháme rozpálit olivový olej, poté na něj vložíme na proužky nakrájenou cibuli a když je mírně hnědá, přidáme na malé růžičky nalámanou brokolici. Chvíli restujeme a po chvíli osolíme, zalijeme dvěma lžícemi bílého vína a zalijeme vodou –  necháme uvařit do měkka.  Když je oboje  měkké, slijeme brambory, oloupeme je a vždy do každé brambory uděláme jakýsi zářez. Vyřízneme prostě do brambory véčko- klín po délce a tento klín naplníme malými dvěma kousky uvařené brokolice. Brokolici v bramboře potřeme tvarohovou pomazánkou : umixovaný tvaroh se solí, saturejkou, oreganem, majoránkou a hořticí. Lžící vždy brokolicovou část brambory překryjeme tvarohem. Naskládáme do pekáčku jemně vymazaného olivovým olejem hned vedle sebe a na volné místo vložíme odkrojky z brambor- zmíněné klínky. Vše nakonec posypeme cibulkou zpod brokolice a zbylou brokolicí a dáme zapéci.Podáváme jen tak, s nakrájenými rajčaty.

6 komentářů to “Pečené brambory s brokolicí”

 • Ája2:

  pilaf s rýží a červenou čočkou – já dělám s hnědou čočkou, nevím jestli pilaf, ale uvařím zvlášť 2 díly rýže, 1 díl klasické čočky a na pánvičce do zlata osmahnu cibuli. Vše nakonec smíchám, osolím a je to mňam.
  Plněné brambory dělám, vaší variantu určitě vyzkouším :-))

 • Nevanka:

  moc dobré jídlo! díky za další supr inspiraci :-)

 • Anonym:

  Dobrý den,naprosto mě dostal váš výraz „uchvancancená“.Myslela jsem,že se tento výraz
  užívá jen v naší rodině.Když nás něco okouzlí,tak s oblibou říkáme,že to bylo „uchvancancující“.No naprostá bomba.Čeština mě stále překvapuje i proto,že mám slovenské předky a mnoho slovenských slov si počešťujeme.Přeji hezký den.Monika

 • kamarytka:

  Samozřejmě, že recept mě také náležitě zaujal :)))))

 • ufa:

  Zrovna se mi dělá brokolice s brambory na páře, bude jen tak s máslem a solí…:-) to já můžu, takže až bude trouba, zkusím i tuto variantu.:-)Ufa

 • kamarytka:

  Jéééééé tentokrát se fotky opravdu povedly, jééé dědeček….hezké…!

Přidejte komentář