Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Momenty jako jeden  prodej zeleniny jsou takovou příjemnou satisfakcí za to, co člověk dělá. Šli jsme dopoledne k silnici s dětmi prodat přepravku čerstvého špenátu. Paní si napsala, že jezdí kolem z práce a vezme i pro přítelkyně. Nejen, že měla ze špenátu radost, byla milá, navíc dost hezká :-)-  řekla bych, že více takových nákupčích a změnil by se poměr sil ve prospěch prodeje zeleniny v naší rodině. Pokud by přijížděli až nahoru, asi by pan domácí začal výrazně uvažovat o změně názoru a motivoval své okolí k ještě větším výkonům, tudíž i většímu počtu a častější frekvenci takových  návštěv – u mě by výkon a motivace možná začaly klesat. :-). Dostalo se nám však pochvaly za stránku, za zeleninu i za cenu a tak jsme motivovaní  pokračovat v přebytkovém prodeji i nadále.

Jenomže to nemůže stát na Elišce, že jo ?A navíc nám  začínají prázdniny a tak jsme se rozhodli, že bysme mohli udělat takové malé výběrové řízení pro pleče, abychom v tom s Eliškou nebyli sami :-). Jenomže pleč, to je strašně zodpovědná činnost, na kterou je třeba vysoká škola. Jediný, pro nás důvěryhodný zdroj udělení takového ocenění lze získat jen ve škole na kopci, která je teda dost vysoká! Zatím si takový certifikát vysloužili jen tři lidi a ostatní  by v podstatě nebyli plnohodnotní pleči, ale zatím pouze supervizovaní pleči :-) a rozdíl mezi plečem a supervizovaným plečem je ten, že ten druhý pracuje zadarmo. No, tím tedy netvrdíme, že by ten první něco dostával :-)

Takže, kdo by se chtěl stát plnohodnotným plečem v kombinaci s „fourpair“ – to je malý kvíz, co to znamená „fourpair“ a navíc plnohodnotný pomahač senový, případně chlebový a sýrový a mléčný a takový pomocník kuchař anebo tesař anebo mechanik, sběrač borůvek, zavařovač, prostě taková děvečka nebo čeledín  – prioritní náplň je ovšem jednoznačně pleč a za to

by si jako protipól plnému fyzickému i psychickému nasazení mohl užít plnohodnotné stravy bezmasé, včetně moučníků a kefíru, spánku v kurníku nebo v tee-pee nebo ve stanu nebo venku, jízdy na voze a na koni – při práci samozřejmě :-)), ale občas i mimo ní, celodenního zvukového i fyzického doprovodu  čtyř dětí a mohl by klidně číst i pohádky, i vypravovat nakonec:-) Navíc ještě nepřetržitou pracovní dobu a zákaz buzení pana domácího před devátou dopoledne ! (zákaz neplatí pro členy, kteří spadají do kategorie – 18-28 let – ženské pohlaví s vyvinutými vnady- včetně- tyto budou ovšem po celou dobu pobytu třídit staré brambory ve sklepě z nařízení paní domácí) a taky si užít suchý záchod a teplou vodu, jenom když si zatopí…..

Výhodou – optimistické vidění, pesimistické smýšlení :-), myšlení trochu do punku :-)

Nezbytností- vlastní spacák

Věk – zcela nedůležitý, počet dětí ssebou – přiměřený, vše je limitováno samostatností

Pohlaví – jakékoli

Pes- nevadí, musí být disciplinovaný a nežrat slepice

Nástup k svému zodpovědnému úkolu – kdykoliv, tedy v závislosti na masivní poptávce :-)) – ideální doba pobytu je 2-7 dní.  Mail my@conovehonakopci.cz je neustále k dispozici a fotky nepřikládám, aby to nebylo zbytečně barevný :-))

11 komentářů to “Výběrové řízení pro pleče ;-)”

Přidejte komentář