Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Dnes byl báječný den- tři děti ze čtyř poprvé v životě sbalily batoh, došly 4km na autobus louky, pole, les, ten jim ujel , tak tam čekaly další hodinku. Pak do knihovny a do všech obchodů a my s Hugem zase naproti, až je rodiče, kteří k nám dnes přijeli,  přivezou.  Stalo se – u silnice, u schránky vyskakují děti z auta a zhruba 10 minut křičí jedno přes druhé, kde byly, co viděly. Jedno dítě vytahuje bílý jelení lůj a druhé okamžitě bonzuje, že zítra mají přivézt o polovinu levnější, ale že si nedaly říct a Kvído, že nutně potřeboval taky jelení lůj, ale když ho koupil, zjistil, že ho vůbec nepotřebuje a navíc vůbec neví, proč zrovna modrý lůj musí být s „placentou“. A že měly salát, rohlíky a větrník…..

Dojeli jsme domů a já jsem právě v extázi !!:-). Rodiče přivezli balík od americké tetičky a zcela nepřehlédnutelné místo v balíku mají dvě knihy – příslib na příjemně provařenou, či vypečenou letošní zimu.  Chtělo by se mi zvolat – “ a mám ho!“,  ale zvolání přehlušuje listování v knize a zakládání pršovými kartami, co je třeba nejdříve. Karet zdá se málo :-)

Peter Reinhart a jeho Whole Grain Breads – Chleby z celozrnné mouky a druhá, neméně zajímavá – Baking Artisan Pastries and Breads a jak jsem si jí tak listovala, říkám si, to jsou výborné sladké recepty, ty skořicové šneky znám, ty jsou jako od Reinharta a toto je také jeho rukopis – samozřejmě – je to kniha podložená kým jiným než Peterem Reinhartem a  Cirilem Hitzem – s dvd jako s přídavkem – vážení, je to fakt poprvé, co mám knihu s dvd – tedy bylo jich více, ale ke mě se už vždy dostaly jen dvd bez. :-)

Pan domácí sleduje mé dvd a občas prohodí – no, to není jako tady, to když béře se do ruky pravítko, aby se změřilo těsto, mě při tom zcela samovelně napadá, co vlastně ještě nemám, vůbec mi to nechybělo a teď jsem najednou zjistila, jak je to dobré :-)) Budu se snažit, aby se na tuto stránku dostalo co nejvíce receptů….

Po delší době také prohlížíme  pozorně anketu ohledně dobrovolné skromnosti – 159 lidí, co se pokouší dobrovolně uskromnit a 11 lidí, kteří dělají s novou škatulkou  radost panu domácímu… a tak přemýšlím jak se tyhle dvě nové knihy slučují s dobrovolným uskromněním – jak moc je potřebuju? Jak moc jsou zbytečné ?  ……. potřebuju je moc :-)))

 

5 komentářů to “Základní knihy na letošní zimu”

 • Dobrý den Kláro,
  taky pošilháváme pro knihách od Petera Reinharta. Obsahují Reinhartovy knihy i recepty na chleba/pečivo s kváskem nebo jsou výhradně drožďové?

  • Dobrý den,
   vzala jsem si jí k sobě, tu, která je přímo na fotce a je tam buď instant yeast nebo mother starter str. 67, což je tedy klasický kvásek. Těch kváskových jsem napočítala 12 komplet rozsáhlých receptů, když jsem to zaklapla a přestala počítat. S droždím jich bude více, byla jsem asi ve 3/4 knihy, ale je jich tam poměrně hodně kváskových.

 • Mirabelka:

  Kde se dá sehnat taková hodná tětička z USA????? Já chci taky! Chci ten jejich tlakový zavařovací hrnec…….

 • Herma:

  Kláro, uskromnění ano, ale odpírání životních radostí a požitků ne! Zdravím na kopec!

 • Luciada:

  Jsem přesvědčená o tom, že pokud se jedná o takovouto potěchu ducha a oka nakombinovanou s očekávanou potěchou chutí, tak určitě tyto knížky nejsou zbytečné :c))

Přidejte komentář