Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Jste unavení, uondaní, štve vás to právě teď, musíte a musíte a musíte? Nebo je hlavně klid, je vám dobře a máte čas na přemýšlení?

My osobně Vánoce  úspěšně více než deset let neslavíme – nejsme křesťané, na slunovratu není v období elektrifikované domácnosti příliš co ke slavení, slevili jsme z cukroví a stromečku- špičky, kterou každý rok najdeme – když nenajdeme,došlo už i na padlý kmen bez jehličí (nepopírám, že takto provokativně to panu domácímu ladilo nejvíce:-) – dárky jsme uhájili- nebyly a nejsou. Děti se tedy těší na cukroví a perníčky a na zdobení a na rachejtli – jednu od jednavacátého až do štědrého dne -jsou v krabici čtyři. Těší se na pohádky z počítače, které si postupně nashromáždily během roku, těší se hlavně na sníh. Těší se na to, jak si napíší na okno dopis o nehmotné přání. Zatím převládal každý rok zamrzlý rybník, sníh, nebýt nemocný a letos přibylo Hugovo – prosím, chtěl bych umět číst! Na případnou námitku odpovídám ihned protinámitkou – nikoli, nešťastné na Vánoce nejsou.

Dnes, když jsme si šli s Hugem pro koťátko, které jsme věnovali známým a oni volali, že jedou na déle do Prahy a kotě neumí lovit a mohlo by tam chcípnout, tak jestli si ho vezmeme zpátky, tak Hugo nešťastně pozoroval sníh,který jsme rozrušovali bobama a pravil, že se mu vůbec nelíbí , že máme s sebou boby,protože ničíme Vánoce. Pro Huga jsou Vánoce evidentně synonymem pro velké, neporušené sněhové pláně!

Nicméně není to jednoduché jen tak, z ničeho nic zrušit něco, co je od malička slaveno, co se masíruje už skoro od září každý rok a tak přesto, že člověk dává přednost pocitu i rozumu, možná i proto, že je žena, přetrvávala dlouho nejistota a možná i právě proto se veliká část mých schovaných oblíbených čtiv týká Vánoc.

Nebo možná je to jen proto, že v období Vánoc je hodně času si lehnout a nic nedělat a číst a schovávat věci, které člověka zaujmou.

A tak pro ty,kteří právě nebalí dárky, sedí v křesle nebo leží na posteli a chtějí si přečíst něco, co jinému stojí za to, nabízím část své sbírky – z každodenních obyčejných písmen

 

2 komentáře to “Klidné ponaležení”

  • petra štípek:

    Ahoj, Hugo mě zase dostal :o) A moc hezký počtení. Včera sem si udělala polonucený výpad přes agresivně vánoční Prahu a teď se uklidňuju u vás na kopci, ze svojí (nejspíš) sociální fóbie :o) Trochu sem tady zaslzela u Havla, hlavně proto, že tolik lidí teď říká, kolik toho ještě mohl říct. Možná by bylo lepší, kdyby si konečně vzali k srdci to, co už řekl…
    Jinak z mého pohledu i v elektrifikované domácnosti oslava slunovratu smysl dává. To jakým způsobem tak učinit už je samozřejmě věc úplně jiná :-)
    Přeju splněná vánoční přání a suchý rachejtle ;o)

Přidejte komentář