Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Následující článek je článek, který mi dělá velikou radost a v tomto článku poprvé bude třeba prozní list. Provozní list není nic jiného, než předtištěný domácí zápisník, který jsem si udělala poté, co jsem zjistila, že mám ve sklepě nějaký výborný sýr a nemůžu v té změti věech různých receptů a zápisů najít, který k tomu sýru zrovna patří a zrovna ten bych ráda udělala znovu a úplně stejně.

Jednoduché řešení – stačí napsat si pečlivě, jak sýr člověk dělá. A protože u výroby sýra je veliká výhoda, totiž opakovatelnost úkonů, vytvořila jsem si takový list, aby mi maximálně vyhovoval. Dávám ho sice do dalšího článku k dispozici, ovšem článek zapadne a pokud bude člověk hledat samotný zápisník ke stažení, dá mu to trochu práce. Proto tuto akci do budoucna zjednodušuji tím, že vkládám daný list jako samostatný článek. Pevně doufám, že bude vám, stejně jako mě k něčemu, a že vám při výrobě sýra pomůže. List stáhnete zcela prostě – klepnutím na obrázek listu.provozni-list

2 komentáře to “Provozní list k sýrům – domácí zápisník”

  • Dolomiti:

    Božíí! Nejvíc se mi líbí „doba konzumace“ ;-)

    • Jen si ze mě dělejte srandu!!! To jsem začla používat až na váš apel, ale trvalo mi to a teď jsem za to vděčná. Nicméně, račte na další článek, tam se vyřádíte :-))

Přidejte komentář