Knihy
e-knihy Domácí mlékař
Archiv
Rubriky
Nový časopis Mlékonoš
Domácí mlékař
fb twitter instagram
Login

Register| Forgot Password?

Na tuto stránku chodí poměrně často dotazy na ukrajinskou odstředivku na mléko. Naposledy se nás tento týden ptal známý na výhody a nevýhody odstředivky a domluvili jsme se, že mu natočím video z odstřeďování, aby viděl stroj v praxi a mohl se lépe a radostněji rozhodnout. Než se dostanu k videu, nejprve pár drobných poznatků

Odstředivka na mléko je velmi dobrý pomocník, ovšem v momentě, kdy člověk odstřeďuje alespoň 12 litrů. Odstředivka je stroj, který je spojen z většího množství komponent, které se všechny během procesu dostanou do kontaktu s mlékem a je třeba stroj ihned po práci umýt. Na videu je z tohoto důvodu vidět jak skládání, tak i rozkládání odstředivky. Pokud tedy má člověk málo mléka, musí se rozhodnout, zda mu velikost stroje, to, že někde musí být umístěn a musí se okamžitě po odstředění umýt, zda mu stojí za to stroj pořizovat a raději mléko nesbírat.

Odstředivku prodává a my sami jsme si jí kdysi koupili od polského prodejce – Agronečika. Ovšem pojali jsme podezření, z některých komentářů, které se zde objevily a i z toho důvodu, že před x lety, přišla odstředivka nám s prasklým plastovým krkem , že možná kupuje a následně prodává Agronecik kusy druhé jakosti. Nám i přesto funguje výborně a vada není na úkor kvality, ovšem pokud by to tak bylo, není důvod, aby si člověk nekoupil odstředivku sám přímo u výrobce, přesto, že výrobce jí má o malinko dražší než Agronecik.

POkud by se však spojili dva i více lidí a domluvili se na fóru, stejně jako např. u mlýnků na obilí, mohlo by být poštovné výrazně levnější a zdatný rusky mluvící mluvčí by mohl domluvit i případnou lepší cenu za odběr více kusů. Takové fórum jsme založili zde .

K videu – mléka bylo 38 litrů, 38°C teplého. Výtěžnost byla 3,2 litru smetany a tato hrouda máslo- je to 1490 g

 

Přidávám tedy anketu a prosím ty, kteří už si koupili odstředivku, zda by mohli hlasovat, v jakém stavu jim došla. Případně do komentářů napsat, jaká byla komunikace s oběma prodejci. Případně, zda jste koupili odstředivku jinde, jak draze a s jakými zkušenostmi.

Co se týká samotných výrobců – zde je kopie jejich mailu ohledně odstředivky – což jsme zjišťovali v roce 2009

 

vtf@motorsich.com

a toto je původní zpráva

A new separator costs 100 EUR without delivery and a float chamber is 16
EUR. Delivery to Czech Republic is about 30-35 EUR by DHL .

Исп. Александр Викторович Зинченко

 

Takže s názory a zkušenostmi sem!

 

Další videa ke shlédnutí – odstředivka na kliku


Miniaplikace

9 komentářů to “Ukrajinská odstředivka na mléko v provozu”

 • Dobrý den , mám možnost koupit odstředivku ALFA LAVAL , je to starožitnost , vše se točí a jsou k tomu takové plíšky , tak nevím aby byla kompletní , co má k odstředivce být ? Děkuji za odpověď .

 • avatar Kittikit:

  Jak vidím, okopčená odstředivka od německého výrobce, kterou jsem dostal od známých někdy začátkem 90. let. Akorát tělo je modré a je na elektriku. Výrobce HÄKA Buttermaschine, Stutensee,

 • avatar Lucie:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolika procentní mléko máte a následně kolik procent tuku má smetana, děkuji.

 • avatar Věnceslava:

  Dobrý den,tak jsem se stala majitelem Ukrajinské odstředivky,kterou mi přivezli známí.Ještě jsem ji sice nevyzkoušela,ale dojde na to v brzké době.Jen bych od vás prosila malou radu,jaké sýry vyrobit z odstředěného mléka.Za radu předem srdečně děkuji.

 • avatar xkobi:

  Odstředivka na kliku, myslíte, že při těch otáčkách splní stejnou službu jako elektrická?

 • Video pěkný, jen mi tak chybí voda ;-)

Přidejte komentář