Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Bezlepkový týden pokračuje a už nyní můžu slíbit, že například toffifee je také bezlepkové, a že se nám podařila skvělá kombinace ingrediencí, aby se vytvořil karamel velmi podobný právě tomu na tofifee. Ale to až zítra. Dnes to budou bezlepkové ovocné knedlíky – s rebarborou.

K Meddie přibyla Rony z Brazílie, toho času žijící v Irsku – velmi temperamentní (jak ostatně většina mužů v okolí cca 15 km očekávala), velmi milá, bezprostřední a navíc s neskutečným rozhledem, co se Evropy týká. Děláme sýry, pečeme chleby, plejeme záhony a především se tedy učíme angličtinu. Vymysleli jsme skvělou hru pro nejmenší děti. Meddie by se ráda naučila česky a tak se jí ti dva nejmenší, po tom, co jí naučili asi deset českých slovíček, neustále ptají – „are you ….?“ a „do you have?“. A ona odpovídá – „ne, nejsem kráva“, nebo „ne, nemám „. Začínám mít jen trochu strach, že za 14 dní bude Meddie odjíždět plynule mluvící česky a děti budou perfektně umět otázky „are you?“ a „do you have?“ :D.

Ale zpět ke knedlíkům – nakonec byly konzistencí i chuťově prima. Na rozdíl o ostatních, kdo si dali knedlíky s praženou strouhankou, Meddie měla prostě jen obyčejný ochucený tvaroh, máslo a cukr.

Na knedlíky je třeba, rebarbora, 1 vejce, 130 g měkkého polotučného tvarohu, sůl, 50 g másla, 300 g vařených brambor ve slupce (oloupaných), 200 g bramborového škrobu a 75 g kukuřičné mouky. Máslo, cukr a tvaroh s cukrem na ozdobení.

Nejprve promícháme tvaroh se solí a vejcem, přidáme máslo, jemně nastrouhané uvařené a oloupané brambory, škrob a kukuřičnou mouku. Těsto prohněteme, odloupneme vždy kousek a zabalíme do něj pečlivě rebarboru. Knedlíky vkládáme do vroucí vody a vaříme cca 15 min. Po této době jeden vyndáme a zkusíme, zda je hotový.

Následně knedlíky vložíme na talíř a ozdobíme. Knedlíky jsou hladké, pevné, nesypou se, jsou hezky vazné.

 

 

Přidejte komentář