Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Nový Domácí pekař
Domácí mlékař

B–vitamín, někdy tak důležitý, není vždy jednoduché nabídnout dítěti v přijatelné formě. Ne každé dítě má rádo drožďovou pomazánku, ne každé dítě má rádo například pivovarské kvasnice nebo Marmite. Naše děti kupodivu mají rádi jak drožďové knedlíčky, tak pomazánku, tak milují Marmite, ale pokud tomu tak není, nabízím vám jeden recept, který jsem zkusila díky sestřenici Báře, která přijela a jako obvykle nás podarovala oblíbenou skleničkou zlatavě hnědé hmoty, někým milované, někým nesnášené a taky nás naučila jejich oblíbený recept – totiž semínka s Marmitem.

Je to více než jednoduché, stačí na pánvi nebo malém plechu rozpustit Marmite ve stejném množství vody, tedy lžíce Marmite v jedné lžíci vody a rozpustíme ho takovým způsobem, že pánev dáma na kamna nebo sporák a jakmile se Marmite rozehřeje – cca 1 min, stáhneme z kamen a zamícháme semínka – jakákoli. My dnes udělali s praženými, nesolenými slunečnicovými semínky.

Pánev či plech vložíme následně do trouby na cca 150 °C na cca 10 min.

Ihned po jemném ztmavnutí vyndáme, pečlivě rozmícháme a můžeme konzumovat.  Rozhodně zkuste i se směsí různých semínek. Je to o dost jiné, je to i o dost jiné než samotný Marmite. Je samozřejmě potřeba vyzkoušet, jaké množství Marmite bude každému vyhovovat.

 

A nakonec pár letních obrázků a přání krásného zbytku července.

 

 

 

Sdílej článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Přidejte komentář