Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Nedávno jsme opět doma zkoušeli, kdo ještě slyší jaký tón a kdo už ne. Kdo už zestárl natolik, že se ho dané decibely netýkají. Je to často velmi dobré mentální cvičení, vřele doporučuji. Občas si tak vzpomenout na decibely, které ještě naše děti slyší a my už ne. A které nikam nemizí, jen nám z doslechu. Stále je tu spoustu věcí, které zrovna nejsou v našem úhlu vnímání.

Žádné vtipné a veselé historky před receptem připraveny nemám, neb náš život plyne zcela fádně. Příjemně fádně. První měsíc školy se přehoupl do druhého, skoro již do třetího a vše se vrací tak nějak k normálu. Pan domácí sice glosuje naši  situaci doma větami typu „Děti ticho, Klára se jde připravovat k maturitě!“, to když usedám za horu učebnic, když chci pomoci s vyzkoušením na dalších několik xxx písemek. Fakt je stále píšou! A taky stále hází granátem, na známky. A pak taky přijeli známí a oznámili nám, že jedna paní ze studijního v jedné nejmenované vysoké škole končí, protože už toho má dost. Vše snesla, ale když začaly chodit na studijní zapisovat děti jejich matky, to bylo poslední kapkou! A tak se vědomě brzdím, aby má invence skončila u svačin, abychom se mohli i nadále těšit celé dopoledne, až se vrátí dcera odpoledne ze školy a bude nám celé odpoledne vyprávět, co dělala celé dopoledne. Máme to místo FL Věka a zatím nám to jde všem k duhu.

A dneska jsem si připravila dýňovou bábovku

Na bábovku je třeba  500 g dýně, 1+1/2 hrnku cukru, prášek do pečiva,  2 hrnky celozrnné přesáté pšeničné mouky, 4 vejce, vanilkový cukr, hrnek vody, půl hrnku smetany, 100 g másla, trochu kakaa a 100 g čokolády na vaření.

Ušleháme vejce s cukrem a vanilkovým cukrem, přidáme máslo, pyré z dýně – dýny rozmixujeme spolu s vodou,

mouku, prášek do pečiva a smetanu. Těsto nalijeme do vymazané a moukou vysypané formy na bábovku (část těsta necháme v míse, přidáme kakao nalijeme na těsto žluté) a formu vložíme do trouby rozehřáté na 180 °C. Pečeme cca 60 min. Zkusíme špejlí, zda je bábovka upečená, pokud ano, vyndáme z trouby a vyklopíme.

Rozehřejeme čokoládu a bábovku jí polijeme.

Jedna odpověď to “Dýňová bábovka”

  • Lenda:

    Hehe, matky na studijním na VŠ. Jestlipak dětičkám píšou i seminárky?
    Jedna kolegyně si tuhle postěžovala, že už na tu středoškolskou matematiku přestává stačit, tak jí povídám: „A děláš tu školu ty, nebo tvůj syn?“ Cítila se dotčená:)
    Myslím, že svačiny jsou výborná a pro bystré dítě dostačující podpora.

    PS. Bábovka vypadá moc lákavě!

Přidejte komentář