Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Ti, kdo mají krávu, znají. V okamžiku, kdy je kráva zasušená a chybí doma mléko, začíná žádaný půst. Tělo si odpočine a evidentně mu to na chvíli svědčí, ale pak se to přehoupne a mléko a mléčné výrobky začnou chybět a už se jen čeká, kdy se kráva otelí a kdy skončí mlezivo a kdy ta potvora malá nebude tolik pít a …… No, ale už po mlezivu jde připravit více než chutné mléčné výrobky. Rychle se doplní v těle zásoby živočišných bílkovin, pudingů, palačinek, tvarohů a už by to chtělo nějaký ten sýr.

Dneska přináším návod na jeden velmi chutný a rychlý a triviální. Je to to nejrychlejší, co se dá nazývat již sýrem. Nejrychlejší myšleno od nadojení po možnost snězení.

Stačí nalistovat jednoduchý sýr podle Domácího mlékaře str. 126. Začít s výrobou a v okamžiku, kdy vyklopíme po zformování sýřeninu z formičky a chystáme se ji začít nasolovat, změníme postup a budeme pokračovat podobně jako u brynzy. Jednoduše sýřeninu rozdrobíme do misky – nemusíme celou, část sýrů můžeme normálně nasolit a pokračovat ve výrobě sýra podle receptu. Část tedy rozdrobíme, osolíme dle chuti, přidáme čerstvé nebo sušené bylinky, dle chuti – můžeme přidat i sušená rajčata a vše promícháme. Necháme cca hodinku odležet a můžeme podávat jako čerstvý sýr.

A teď už to pofrčí. Už se připravuje gouda a camemberty a už se taky ohromně těším na Inky recepty, které vkládá do fóra, např. zde.

 

Pokud byste měli  rádi knihu o zpracování mléka doma, nabízíme vám ke koupi Domácího mlékaře
domácí mlékař

 

Přidejte komentář