Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

IMG_1705okJo jo, bršlice kozí noha je na pořadu dne. Když se začali trochu vztekat u stolu a prosit o mák a kečup a sýr, aniž by to ještě ochutnali, jen proto, že mají předsudky při vyslovení slova „bršlice“, namíchlo mě to. Není přece možné podléhat nesmyslným schématům. Ale vše se urovnalo, když jsem se zmínila, že na zítra mám v plánu úplně něco jiného. Netuší, že je to lopuch. Částečně se nedivím. Já dnes taky otevřela notebook a tam jsem četla: „Máte chuť na kremrole?“ a následoval recept, jak si je udělat.  Co by taky na internetu mohlo jiného následovat, že, ale na okamžik jsem propadla nesmyslným schématům a zasnila se ….

Michal Rachad Hugo Hromas z El Souku, Rozinek a mandlí, Cimes Deli, Nomadisu a Herbivore a Prahy nám tu nechal pytel semolinové mouky  a tak došlo na velmi rychlé těstoviny. Pade na pade – celozrnná pšeničná a semolina. Do toho trochu vajec, respektive nejprve 5 vajec a do toho pak tolik mouky, aby vzniklo velmi vláčné těsto, které bez problémů projde strojkem na těstoviny. Nenecháváme naschnout, hned krájíme a házíme do vroucí osolené vody.

Pesto je o poznání náročnější. Stačí nadrtit vlašské ořechy, přidáme olivový olej a čerstvou omytou bršlici. Přidávám také pár listů medvědího česneku a svazeček divoké pažitky. Sůl, pepř, doplnit olivový olej a nakonec přidat tvrdý sýr a sušené rajčatové floky.

Smícháme těstoviny s pestem a musíme skutečně opatrně, ne kvůli bršlici, ale pesto je poměrně aromatické a stačí ho opravdu málo. IMG_1712ok

Jedna odpověď to “Celozrnno-semolinové domácí těstoviny s bršlicovým pestem”

  • Kolemjdouci:

    Už jsem také vyzkoušel mladou bršlici. Máme jí tady opravdu hodně. Zjistil jsem, že je pěkně aromatická, není hořká a že se dá jíst i jen tak za syrova. Pak jsem ji začal dávat i do mixéru spolu s pampeliškou, kopřivou vodou, banánem/jablkem, ořechy a kokosovým olejem. A mohu doporučit! (kdo by se trápil s vařením :-) )

Přidejte komentář