Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Své knihy Domácího mlékaře a Domácího pekaře jsme vydali svépomocí, založili si nakladatelství a víme, jak celý proces probíhá. Od začátku jsme byli rádi, pokud někdo náš počin podpořil, protože jinou reklamu než je sdílení mezi přáteli nemáme. A z toho důvodu také rádi podporujeme podobné projekty v našem okolí, ať už se jedná o knihy Petra Bergmanna nebo nyní o projekt Marie Vintrové.

Marie Vintrová svou lásku k židovské historii spojila se svým povoláním (práce kantorky na střední stavební škole) a přizvala studenty k celému projektu, což je tedy skvělé.

Společně se podíleli nejen na sestavení knihy, ale především na jejím obsahu a na výstavě jak přímo ve škole, tak v infocentru v Náchodě.

Kniha nás nadchla, je to malý průvodce jednou částí dějin – tentokrát města Náchoda a jeho židovských obyvatel a svou formou člověka vtáhne a donutí přemýšlet, na chvíli knihu odložit a vžít se do nám, naštěstí neznámé situace.

Jen pro úplnost dodám, že o knížečku už požádaly třeba Národní muzeum – knihovna, Praha, Židovské muzeum v Praze, Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové (mimo povinné výtisky), Nadační fond obětem holocaustu Praha, Památník Terezín – knihovna; Knihovna Židovské obce v Praze, Židovská obec Liberec, Knihovna Nové Město nad Metují…dostala se i do USA k jednomu z těch, o kterých je v knize řeč (a ten měl velikou radost, jenže bohužel v prosinci umřel…).

Vůbec se nedivím, že je o knihu zájem a rozhodně ji vřele doporučujeme!

„Němé svědky“, které graficky zpracoval a vytiskl Integraf, s.r.o. Náchod, je možné si vypůjčit v náchodské Městské knihovně nebo zakoupit v knihkupectví paní Horové a v náchodském Infocentru, případně objednat přímo  na adrese autorky, nebo se s ní domluvit na osobním předání v okolí Police nad Metují, Broumova a Náchoda

vintrovam@centrum.cz. Cena knihy je 150,- Kč.

Přidejte komentář