Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Celý den pečení a zpracování mléka a tak nebylo tolik času na vaření. Proto jen velmi rychlý bramborový salát, který se nenechává uležet. Bramborových receptů je mimochodem tady na stránce obrovské množství a já se jím pomalu propracovávám a připravuji kompletní souhrn všeho, co se za těch mnoho let z brambor v kombinaci s celozrnnou moukou, ovocem nebo zeleninou nashromáždilo. Bude to kompletní bramborová kuchařka do sbírky, graficky vyvedená stejně jako mlékař či pekař (ukázka viz níže), tentokrát však s barevnými fotkami ke každému receptu, se spoustou historických bramborových receptů a zajímavostí týkajících se brambor a bude v digitální formě. Přeci jen, kuchařek je na trhu velké množství a barevná tištěná není pro malonakladatele zrovna sázka na jistotu. Za komentáře, zda byste poměrně rozsáhlý souhrn všeho, co se týká brambor, uvítali, budu moc ráda.

Na následující rychlý salát jsou potřeba brambory (množství adekvátní počtu strávníků, cibule, camembert, olivy, celerová nať naložená v soli, olivový olej a fermentovaný česnek.

Brambory oloupeme, omyjeme, nakrájíme na plátky tenké cca 0,5 cm, které vždy ještě rozpůlíme a uvaříme v osolené vodě. Uvařené brambory slijeme a i s hrncem vložíme do ledové vody, abychom je rychle zchladili. Poté je naskládáme na talíř, přidáme na plátky nakrájenou oloupanou cibuli, pokrájené olivy, na kousky nakrájený Camembert, promícháme s celerovou natí nakládanou v soli a nakonec ozdobíme fermentovaným černým česnekem. Celý talíř zakapeme olivovým olejem.

Přidejte komentář