Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Posts Tagged ‘baklawa’

Už po několik dnů máme k snídani litr a půl ovocného kefíru. Kefírové zrno se už natolik rozmnožilo, že nám ideálně vystačuje pro celou rodinu a tak začala snídaňová debata, co s dalším zrnem. Jasně, že je jisté jeho další rozdání, ale jak ho rozdat nějak efektivně a tak jsme probírali, jak jsou prý na stránkách důležité soutěže, a že my ještě žádnou neměli.

A že teda bysme mohli udělat soutěž o kefírové zrno :-), ale problém nastal ve vymyšlení, jakou soutěž. Načež teda pan domácí přišel s prvním nápadem, že by to mohla být taková hezká malá fotosoutěž, o nejhezčí akt a děti, které pečlivě poslouchaly, ihned začaly notovat -joóóóó´, nejhezčí fotku přírody- nééé´, nejhezčí div přírody- pan domácí jen přitakal – „vždyť říkám…..“:-))

No, ale nejsme prostě soutěžní nebo co a tak jsme žádnou soutěž nevymysleli. Jedině snad o nejlepší námět na soutěž :-) No a pak to začalo…. už večer jsem dala těsto do chladu do chodby, že ráno začnu lístkovat. Což jsem taky udělala, a když jsem byla ráno po čtvrtém převálení, nastal čas najít si pořádný recept na baklawu, sladkou bombovku a první kroky jasně vedou k El Soukovi, kde záhy zjišťuji, že mé už čtyřikrát převálené domácí listové těsto je mi přesně na dvě věci. Baklawa je totiž z taženého těsta- má to svůj originál název- fillo nebo phyllo nebo prostě filo , ale víc se mi líbí klasické tažené těsto. A tak se do toho pouštím a listové bude na potom. Otevírám pro jistotu ještě Cuketku, kde doporučuji projít si diskuzi. Procházím ještě pár zahraničních webů, kuchařku s baklawou bohužel nevlastním a nakonec tedy s chutí do toho. Abych nebyla takový patriot, po strašně dlouhé době vytahuji hladkou mouku, kterou mám v chodbě na housky a rozhoduji se, že udělám půlku celozrnnou a půlku z hladké. Tak, pro pocit, abysme zase po x letech porovnali. Read the rest of this entry »