Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Posts Tagged ‘koně’

Slova zbytečná – toto jsou fotky zachycující dosavadní život Lesyho – to znamená jeho celé dva  měsíce. Nikoli dva měsíce celistvé, občas se foťák vytáhnul …

Read the rest of this entry »

Došlo k tomu, že nazrál čas na koupi kámoše. Koně nikoli na práci, ale koně pro mě. Postavil jsem se k tomu zodpovědně :). Vytýčil si podmínky – že chci kobylu a tmavá kopyta, musí to být trošku inteligentnější plemeno, nerozuměj poslušnější a zároveň nesmí být už moc inteligentní, tzn. tarpan a hucul už je moc. To už by bylo na příliš hlubokou filosofii. Živější, ale zároveň klidnější :)  že pro ní budu mít čas, a že spolu zestárneme. Ponořil jsem se do internetu a hledal, protože každý koněprodávající server má svá specifika a byla to dřina to denně projíždět :). Projížděl jsme já, děti i Klára, ale také Petra a Saša. Petra je dávná známá a Sašu jsme sice neznali, ale znala jí Petra a to dobře. Je to koňačka odmala, koně mají obě jejich rodiny, momentálně bez mužů, kteří odjeli na koni dobývat Ameriku. Zatím ho tam nesehnali, ale to přijde :-) Read the rest of this entry »

Další z životních změn. Jeden kůň a čtyři děti je jen jeden z důvodů, proč pořídit dalšího. Nejsou to jenom děti, ale i samota toho malýho. Sležští norici jsou pro něj moc velcí a on se jich bojí. Je bokem a drží se sám. Ale koně nejsou narozeni pro samotu a člověk jim koně nenahradí ani náhodou. Možná si to myslí, ale jak přijde kůň, člověk jde bokem. A tak jsme se dostali až k Bakarovi, kterému je devět, je velmi klidný a naučený do tahu. Read the rest of this entry »