Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archiv
Rubriky
Nový Domácí pekař
Domácí mlékař

Posts Tagged ‘tažené sýry’

IMG_0039okKdysi jsem dostala od Inky motivační fotku do mailu a následně Inka přidala i do fóra vlákno o roládě z taženého sýrového těsta, kde lze shlédnout fotky rolád z taženého těsta i fotky různých fází výroby.  Ukázala jsem stěžejní fotku panu domácímu a on zcela nečekaně okamžitě vyrobil potřebnou lopatku (může se nahradit nějakým prkýnkem).

Roládu lze udělat buď z tenkého plátu, nebo sulnějšího. Doporučuji spíše silnější plát sýru. Nahoru na sýr lze poklást co komu libo. Jsou tři možnosti nasolení těsta. Buď lze vytvořit plát a ihned ho vložit do studené vody se solí. Následně vyndat, naplnit a zarolovat. Nebo lze čerstvě vytažený sýr naplnit, zarolovat a vložit do slaného roztoku zarolovaný. Tato druhá varianta je velmi vhodná a vřele ji doporučuji po naplnění sterilovanou zeleninou. Sýr následně nasaje chuť láku a je velmi chutný. Nebo naložíme do udržovací solné lázně jen samotný plát. Read the rest of this entry »

dscn2138ok

Ve fóru i pod komentáři k různým sýrům se pravidelně objevuje diskuze na téma tažené sýry. Tažené sýry, pod kterými se skrávají například korbáčky, parenica, ale i copánek, mozarella a spousta dalších tvarů, na které jen pomyslíte, nejsou příliš složité. Stačí znát základní zákonitosti výroby sýrů a můžete se pustit právě do tažených.  Já sama nejsem příliš příznivec různých tvarů, které se mně osobně zdají trochu kýčovité. Nemám ráda zavázané uzlíky, ani převazovano parenici. Nejraděj mám klasický copánek a parenici uzenou. Ale protože jsem chtěla na fotkách demonstrovat, co vše je v poměrně veliké rychlosti možné, objevila se tu i růže ve sklenici. Read the rest of this entry »