Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař


veg
Mám moc ráda hádanky, nejraději logické, ale bohužel, nepřicházejí často. A právě se mi naskytla příležitost poskytnout hádanku těm, kteří jsou stejně postiženi jako já. Občas se v noci vzbouzí, jen tak leží a přemýšlí a někdy i vstanou a musí si dojít pro tužku a papír :-))) Ta dnešní bude mnohem jednodušší – nedá mi to jí nedat :-) takže “ když má někdo doma krávy, slepice, velikou zahradu a 4 malé děti, co je naprosto zásadní a životně důležitý pomocník – „kuchyňský pomocník“,  bez kterého byl náš dosavadní život jen vlastně takové přežívání !?:.-)))
V sobotu dorazí náš milý nový pomocník a tak sem hned přibyde nový recept, který díky němu
těstoviny
budeme moci udělat :-)
Ale teď už jen k dnešním těstovinám. Protože bylo opět pracovní nasazení, bylo třeba něco
těsto
jednoduchého. Takže těstoviny. Podle tohoto receptu domácí těstoviny – s tím rozdílem, že nejsou z pšenice, ale ze špaldy. Což je jiné v tom, že je třeba být velmi opatrný s vodou – dávat jí raději poloviční množství než je v receptu a pomalinku přilévat. Těsto je pak nutné také lisovat na méně utažené válečky, nebo jemněji válet válečkem, protože těsto ze špaldy je prostě a jednoduše jemnější než-li z pšenice. Na obrázku je těsto na těstoviny ze špaldy.
suroviny: na těstoviny: pšeničná celozrnná mouka přesátá špalda 450g, 4 větší vejce, trochu soli, 2 lžíce vody(začínat na jedné lžíci).  Ostatní: 3 cibule, trochu slunečnicového oleje, čerstvá dobromysl svazeček, půlka ledového salátu, 5 ředkviček , tvarohovo-sýrová pěna ze včera , co zbyla :-) pokud není, tak 200g tvarohu+ 200g sýra, mletá sušené oregano, sůl, olivový olej, 2 stroužky česneku
Nejprve si uděláme těstoviny,podle tohoto receptu, poté dáme do velikého hrnce vařit vodu,
testoviny
kterou patřičně osolíme. Než se  těstoviny uvaří, necháme, rozpálit na pánvi slunečnicový olej – přiměřeně :-), na rozpálený olej vložíme nakrájenou cibulku na kostičky a česnek na tenké plátky.
Do veliké mísy si mezitím vložíme nakrájený ledový salát na proužky, ředkvičky na kostičky či plátky a tvaroh se sýrem. Dále také čerstvou dobromysl na drobno. Zasypeme sušeným mletým oreganem a promícháme.Potom přisypeme i restovanou cibulku s česnekem.
Do této směsi vložíme zcezené uvařené těstoviny a vše promícháme a důkladně prokapeme olivovým olejem. Pak už jen stačí podávat :-)

Komentáře

1 Linda Linda | 24. května 2010 v 23:36 | Reagovat

Jezismarja, nevim. Stroj na vyrobu zmrzliny?:-):-):-)

2 dadaz dadaz | 25. května 2010 v 17:02 | Reagovat

robota kuchařku ;-)

ten zmzlinovač, to by byla úžasná věc… :-)

3 dadaz dadaz | 31. května 2010 v 11:22 | Reagovat

[1]: Lindo, jsi dobrá:-)

4 vegereceptynakazdyden vegereceptynakazdyden | E-mail | Web | 31. května 2010 v 11:24 | Reagovat

JOjo, taky gratulace :-)

Nový komentář

Přidejte komentář