Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Nový Domácí pekař
Domácí mlékař

Tak všichni gurmáni, natěšení na novou gurmánskou záležitost, dále už číst nemusíte, protože se jedná o záležitost léčebnou a nikoli gurmánskou, i když proti gustu…..možná není vůbec špatný nápad použít majoránkové máslo do nějaké pomazánky a tím učiniti zadost jak buňkám chuťovým, tak zárovň zahnat rýmu. Je to velmi jednoduchá a rychlá záležitost, která se např.  v německých lékárnách velmi snadno kupuje čestvě umíchaná a připravená.  Z vlastní zkušenosti musím potvrdit, že se jedná o záležitost velmi účinnou.

Však na co je účinná?  Na rýmu. Na ucpaný nos, na rýmu úpornou, na bolení hlavy z rýmy, prostě na záněty nosohltanu.

Máslo se maže jako mast na kraj nosních dírek a také ke kořeni nosu, kde se chvilku masíruje. Pro děti ideální na odlehčení, ale není důvod nepoužít i jako dospělý. Já osobně vřele doporučuji kombinovat ještě s inhalací nálevu majoránky+ heřmánku+ tymiánu.

Existuje více způsobů, jak máslo vyrobit. Jeden z nich je míchání másla čerstvého rozměklého s majoránkou, uvaření ve vodní lázni a přečezení. Mně osobně více vyhovuje způsob, který vám tady dnes předkládám, a který používám já.

Na majoránkové máslo na malý 50ml kelímek je třeba 60g přepuštěného másla a dvě vrchovaté polévkové lžíce majoránky a malý kelímek. Lze koupit  v lékárně, recyklovat z loňska nebo prostě vzít malou skleničku od přesnídávky, ale opravdu tu nejmenší.

Nalámané přepuštěné máslo vložíme do kastrůlku, necháme roztavit a pak přelijeme přes cedníček, protože se nám stejně oddělí ještě trochu tuhé hmoty, kterou vyhodíme a necháme si jen tekutou složku.

Do té přidáme majoránku

a necháme na velmi jemném plameni zahřívat. Zhruba po 30ti minutách slijeme opět do hrníčku

a po malém vychladnutí nalijeme do kelímku.

 

 

Sdílej článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

4 komentáře to “Majoránkové máslo”

 • Anna:

  Díky za online recept (nemusím pokaždé opisovat). Používáme již dlouho a funguje to báječně :-)
  Vyrábím to tedy z kokosového oleje (tuku, másla – nazvěme to jak chceme) a mažu i dovnitř nosu – co nejhlouběji se mi podaří.

 • tynna32:

  Urputně mě bolí celni dutiny. Treti den. Modafeny polikam po dvou. 6 dni pred trekem na 5tisicovku. K Vam si, Klaro, se zaujetim z odbiham od mestskeho zivota. Ted, po precteni „majorankoveho“ masla, odbiham od Vas rovnou k plotne. Jestli tohle nezabere, tak punkce. A to si na slapani do kopce muzu nechat zajit chut.
  Ps: u vas na strankach je mi dobre. Diiky moc.

 • JankaH:

  Zdravím na kopec. Chodím už nějakou dobu očumovat na vaše stránky a léčím si duši…..
  ale k té masti na nos: zkuste místo másla tu vaši měsíčkovou mast, měsíček a majoránka se báječně doplňují a na citlivou kůži zbídačenou smrkáním je to velmi vhodné. JankaH

 • To jsem nikdy neviděla ani o tom neslyšela, ale je to setsakra zajímavé… :-)

Přidejte komentář