Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Ano upřímně, jsem postižená. Poslední týden vidím všude formičky a vykrajovátka a tak není divu, že se bez nich neobejde ani toto jídlo. Náš život se velmi úzce specializoval. Přenesl se ke stolu, kde jíme a kde se učíme a od stolu do kuchyně a ke stolu, kde pracujeme.  Tyto tři činnosti se pravidelně, ovšem ve velkém poklidu střídají. Pan domácí z dáli občas vyhlásí poplach “ cítím, že se něco pálí „, občas  Eliška začne s nějakým 30 let starým songem,který pak zní všemv hlavě několik hodin, děti se stále dokola ptají , zda ta jinovatka je již dost sněhu a pak už to nevydrží a vytahují boby i na ní.

A zcela nakonec – kvůli zachování duševního zdraví mého a Elišky prosíme všechny,co mají trochu času, aby nám po poslechu písně vyplnili naší velmi důležitou anketu :-). Bylo to příjemné zpestření po poslechnutém 250 000 Schmitrzovi a Vltavě, nicméně, nejsme si zcela jisti, zda jsme to pochopily správně :-) díky.

A Ptáčci

Jedná se v podstatě jakousi obdobu karbanátků, nebo v tomto případě,protože jsem použila paprikovou dýni, tak spíše bramborových placek. Papriková dýně se svou vařenou podobou k vařené bramboře je zcela jiná než dýně jiné a tudíž pravděpodobně připoužití dýní jiných, bude výrazně jiná i celková chuť.

na ptáčky je třeba: jedna střední papriková dýně, jedna střední červená řepa, stroužek česneku, drcené nové koření, trochu majoránky, sůl,pepř,olej.  2 celá vejce, asi 6 lžic strouhanky a celozrnná pšeničná mouka dle potřeby.

Nejprve ze všeho oloupu červenou řepu a dýni a obě uvařím doměkka. Uvařené vložím do mísy,rozmixuji ručním mixérem, osolím, opepřím, přidám česnek, majoránku, nové koření – drcené, přidám vejce a strouhanku a pak dle potřeby tolik mouky, aby se těsto nelepilo a šlo z něj po vypracování vykrajovat.

Následuje tedy logicky pečlivé vypracování – těsto je stále malinko lepkavé,ale vykrajovat lze a vkládání jenotlivých ptáčků do olej. Smažím je dozlatova.

Podávám z červenou řepou – po mixování řepy mixér očistit od hrubých kousků zeleniny, ale nemýt a majonézu posléze mixovat tímto mixérem. Získá růžovou barvu, aniž by příliš přejala chuť červené řepy.

anketa se rozrůstá o tak zajímavé odpovědi, že je postupně přidáváme – lze hlasovat opakovaně pro odpově´d, která je bližší, než ta původní .-)

BlueBoard.cz

17 komentářů to “Řepo – dýňoví ptáčci”

 • Janina:

  Napadla mě ještě možnost zcela jiná. On je šéf nebo muž s dobrými kontakty a nabízí jí možnost vzestupu v kariéře :-)) Taky dobře pošahané…..

 • Souhlasím s Karličkou.
  Myslím, že autor je z předchozího děje zvalchovaný rozmary dívenky. Písní říká, že jeho trpělivost už přetekla, ale zabít jí nehodlá.

 • danadufkova:

  No, mně při poslechu napadá, že chlapec by měl víc pracovat a ještě si najít pořádného koníčka. Pak by byl zdravě unavený a nevymýšlel by podobně náročné projekty typu schody do nebe :-) Pochybuji, že třeba pana domácího by něco takového napadlo …… A ještě mně napadá, kam Eliška při svém mládí chodí na tuhle historii?????????

 • Karlička:

  Já myslím, že mu dívka nedala a navíc pořád prudí, tak on ji elegantně posílá kamsi. Přímo smrt pro ni nechystá.

 • Rozhodně jí chce zabít, vnímala jsem to tak už jako malá:) A když už jsme u toho, můžu se taky zeptat na význam jedné písničky? Miluju písničky z Balady pro banditu, ale pořád nechápu tuhle: http://www.youtube.com/watch?v=ejHRokMFOe4 Co proboha znamená ta „zahrádečka“? :) Jediný, co mě kdy napadlo, tak že mu zahnula…ale proč tomu říkaj takhle?

  • .-), řekla bych, že „zahrádečka“ nebude nevěra, spíše objekt nevěry :-)). O zahrádečku se prostě musí člověk starat a když není kdo by se staral, tak se postará asi někdo jiný…. ovšem vzhledem k tomu, že prý píseň nahoře je zcela jasná ironie – totiž schody do nebe, jsem si jistá, že moje interpretace bude naprosto mylná :-¨)

  • Jarka O.:

   @Fearn: Klára má pravdu, u nás se to tak říká – holky mají zahrádku a kluci pluh :-)

   • Fearn:

    Děkuju!:) Fakt díky moc. Já to takhle říkat právě nikde nikdy neslyšela a i když jsem se u tý písničky kolikrát ptala lidí, co to jako je, nikdo nevěděl…

 • Jarka O.:

  Přidávám svoji verzi s vědomím, že se na píseň dívám očima -náctileté z doby, kdy tato pjonka vznikla:

  On: staví nebo má postavený dům na vysokém, špatně přístupném kopci, možná na horách. Velice miluje svoji laskavou a krásnou dívku a už se nemůže dočkat, až se k němu konečně nastěhuje, aby spolu mohli vytvořit „ráj na zemi“. Proto se rozhodl vystavět ve skále schody, jednak, aby jí dokázal, jak moc ji miluje a jednak, aby se ona už neměla nač vymlouvat.
  Ona: Krásná a laskavá a nesobecká, leč trochu nerozhodná a hlavně s velkými obavami, co ji čeká (je velice nepoučená, co se týká manželského života). Proto váhá. Možná tam s ním bydlí jeho rodiče, hlavně matka :-D

  Přeju hezký den na kopec :-)

 • lanka:

  Taky mě tam chybí vlastní varianta : přišla z práce utahaná, vzteklá a jemu to leze mu na nervy…. (na tu myšlenku mě přivádí poslední verš písně….)

 • A co zhrzená láska a pak vražda :) No nic, raději se budu soustředit na ten recept, je docela fajn, akorát že já tak nerada smažím. S dýni jsem předevčírem taky pracovala, pečenou ji nacpala do brownies. Kam taky jinam, když tak miluji sladké :) Zdravím Kláro!

 • dadaz:

  teda, kdo přišel na tu možnost, že si to s ní chce autor rozdat? ta mne uplně odrovnala, jsem si to musela pustit ještě jednou a fakt to tam je:-))

 • :-))díky,hned jsem to opravila,lze hlasovat vícekrát,takže vražda vám je umožńěna a my s Eliškou pomalu pochopily,to už když nám to vysvětlil včera pan domácí, že to asi nebude úplně romantický song :-))

 • buraci:

  Souhlasím s modroumysí, chce jí zabít a nějak to holt okecává. Takže jsem aspoň volila tu možnost s „prohazováním oknem.“:-)

 • modramys:

  Takze je to jasny, tuto pisen zpiva muz poeta sve zene kterou se prave chysta zavrazdit!!!! :D

Přidejte komentář