Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Tak po dlouhé době zase jeden článek pro přihlášené. Blíží se dvouleté výročí naší stránky a tak jsme tak v přišedší zimě a mírné depresi bilancovali.

Za ty dva roky jsme se ocitli v dost jiném světě, než na který jsme byli zvyklí. Získali jsme spoustu příjemných duší, kteří chodí pravidelně na stránku, někteří komentují a tím přispívají mnohem více, než sami tuší, protože každý komentář je potenciální rada někomu, kdo se ocitl ve stejně svízelné situaci. Stejně velký dík i těm, kteří čtou a nepíší. Je to motivace – člověk má pocit, že je to k něčemu.  Nepopírám, že ten pocit může pseudopocitem být, ale neberte mi ho :-).

Dostali jsme taky do schránky pár dárků, poslední předevčírem. Funguje to tak, že pošťačky napíší sms – máte balíček, budeme tam za dvacet minut a já mám pět minut na převlíknutí, nazutí tenisek a vyběhnutí. A tam balíček, který člověk vůbec nečeká. Předevčírem to byl olivový olej, olivy a zátar z Palestiny, doma naložený, čerstvý a upřímně – vynikající. Díky moc ještě jednou.Balíčky nečekáme, protože svou adresu nikde nepublikujeme a je to taková mírně detektivní činnost. Nejrychleji to vzládli  Ondra z Winepunku, který nám zaklepal na dveře s Ciderem, když šel kolem, protože poznal podle fotek a Rachad, s Dolomitem, kteří napsali – jeden, že má plnou kuchyni tvrdýho chleba a ať koukáme napsat adresu a druhý, že potřebuje adresu, protože se už nemůže koukat na tu mojí formu na sýr a ať ho nemám na svědomí :-). Jo a za to, že chce, ať udělám reklamu jeho fb stránce, protože jeho dcera má víc fanoušků než on a jeho ego to špatně nese – takže prosím – něco pro Dolomita – jako reciprocita :-))

Snažili jsme se zachovat si co nejvíce soudnost, snažili jsme se co nejvíce odlákat jakékoli nebezpečné adorování – pan domácí to chtěl vzít často z gruntu a vložit do galerie nějaké naturální fotky, které by byly více dekadentní.  Tehdy, když se pan Cuketka zmínil na své fb stránce pozitivně o tomto webu, napsal kdosi tento komentář

Obdivuhodné, leč pro mě poněkud příliš ctnostné. Chybí tomu něco… perverznějšího, dekadentnějšího, necelozrnného.

a od té doby, kdykoli se dostáváme do perverzních, dekadentních a necelozrnných situací, pan domácí již pravidelně sahá po foťáku  s hláškou – “ já jim dám, něco dekadentního!“ :-) No ale naštěstí má má role tvrdého cenzora stále ještě nějakou váhu a pana domácího pravidelně utluču … argumenty! :)

Dále jsme se za ty dva roky nechali  zlákat jednou českou firmou, prodávající nádobí  a dali jí do levého sloupce baner, kde chtěla mít napsáno -nejkvalitnější české nože. Průser byl, že se nám nůž, který jsem si koupila dávno před tím jejich banerem, tři dny po tom, co jsme se domluvili, v ruce zlomil. Pak jsme se domluvili ještě jednou na litinové nádobí a to bylo zase opačně – tomu jsme rádi, protože plát, který jsme si koupili také ještě před tím, než jsme se domluvili, a který byl důvodem domluvy je výborný – konečně jsme přišli na něco, co jsme byli ochotni propagovat bez špatného svědomí. Ale i to končí koncem roku, protože už nechceme mít na stránkách nic. Dva malé banery se zcela jinou historií nás přivedly zpět k původní strategii, totiž nemít na stránkách reklamu na nic. Svoboda je naprosto zásadní. Hosting bude zaplacen díky příspěvku těch, kteří si stáhli naše e-knížky a za to díky všem těm, kteří si knížky stáhli a poslali svůj příspěvek.

No a tak se v tom malodepkovitém utápění občas namíchnem a něco takto zrušíme. Tentokrát to byl malý reklamní banner – a až od ledna :-), stránka zatím odolala :-)

Podívali jsme se taky do statistiky příchodů na stránku za život této stránky a zadali si několik témat. A protože se grafomani dělí na sociální a asoiální a ti asociální jsou ti, kteří neustále píší přesto, že je nikdo nečte ani nesleduje, není od věci se občas zařadit do nějaké škatulky a  pseudodokázat si svou sociálnost a poděkovat těm, kteří člověka čtou. A protože zásadně prošviháváme jakékoli termíny, týkající se nějaké doby trvání čehokoli, svátků, atd. tak se o statistice s těmi, kteří na stránku chodí  pravidelněji a jsou přihlášení, podělíme už  dnes.  V naprosto bezvýznamný den :-). Žádný strach, žádná podrobná nudná data, jen samé zajímavé věci :-)

V návštěvnosti našich stránek vedou naprosto a zcela jasně obyvatelé hlavního města a na druhém místě je Jižní Morava. Absolutně nejnavštěvovanějším článkem je článek „Jak udělat domácí kvásek“, následováno článkem “ Tvarohová buchta“  a ze stránek vede stránka „Fotogalerie“. Stránku navštívilo ? za ty dva roky….. a to bychom nechali jako hádanku na sobotní večer.  Zkusíte si tipnout, kolik lidí navštvívilo stránku za její existenci, tedy od prosince 2010 a kolik států se na stránku podívalo?  Otázka tedy zní – kolik lidí a kolik států?

No a teď k tomu nejzábavnějšímu :-)  ke zdrojům vyhledávání.

Zdroje vyhledávání, které ukáží všech několik desítek tisíc spojení, které kdokoli zadal a z vyhledávání těchto spojení se pak dostal na naší stránku. Čtení je to velmi vtipné a protože vy, kteří jste přihlášení, chodíte na tuto stránku pravděpodobně častěji, není od věci se o takové milé čtení nepodělit. Navíc pár dnešních fotek, které už vůbec nenechávají na pochybách, jak to s tou letošní zimou tedy fakt je.

 

Cesta na naší stránku je různorodá. Většina hledá „conovehonakopci.cz“, „domácí kvásek“, „domácí tvaroh“ a samé takové přízemnosti. Pak ovšem lze narazit na spojení, která jsou více než zajímavá :)

jaký ptáčky potkám na zahradě

jak se delaj krystalky cukru?

jakou má barvu lednička

jake suroviny jsou potřeba k bramborám

Zkoušíte také odpovědět? :-). Otázka „jaké suroviny jsou potřeba k bramborám“ je hodně záludná. Nad tou se člověk zamýšlí podstatně déle, než nad tím, jakou barvu má lednička:)

následují o nic méně zábavné :

žužab

život mormonů belize

zvrhle vanoce

zvířecí placenta zpracování

zpracování ječného zrna

znovunabytí seběvědomí

změna přezdívky na aukru

chlupatá katka

a pak třetí část, kde hraje zásadní roli kur domácí

žluté játra u slepic

jak casto jist romadur

jak casto ovuluje slepice

jak daleko muze mit soused od pozemku kurnik se slepicemi

jak dat na stul brousky

jak dlouho snasi kure male vejce

jak dlouho sterilizovat červenou řepu (dokud není sterilní :-.))

jak funguje třezalka tečkovaná v mozku

jak hlasovat pro tý tý

jak jde?  (dobře jde :)

jak moc je inteligentní kráva

jak poznat vajičko kde je slepička a kde kohout

je chleba pečivo

jak má slepice pohlavní orgán

dolomit slepice

Pevně doufáme, že všem, kteří hledali jak funguje třezalka tečkovaná v mozku,  jak sterilizovat červenou řepu, či jak moc je inteligentní kráva, že jim naše stránky dokázaly alespoň trochu pomoci v osvětlení situace :-))

30 komentářů to “Hádanka na sobotní večer – malá dvouletá bilance”

 • riri:

  Blahopřeji k výročí,neuvěřitelné sledovanosti a obdivuhodném postavení nohama pevně na zemi / kopci/. Přeji vám všem na kopci jen to dobré a sobě vaše další a další a další…… pokračování stránek. Sleduji je téměř denně, píši podruhé. Jinak slepice nese malá vajíčka asi 6 týdnů.Velká vejce nese až druhým rokem./ Tedy, ty moje to tak mají./ Krásný adventní čas. Riri

  • Zdravím riri, díky moc. V každém případě otázka toho, kdo se ptal vyhledavače a pak díky tomu přišel na naší stránku zněla „jak dlouho snasi kure male vejce“ :) a ne tu odpověď velmi složitá

 • HankaT:

  Moc zdravím na kopec!
  Jestli si dobře pamatuji, tak jsem vaše stránky objevila díky stránkám Gurmánky, možná to už pomalu ty dva roky budou. Hned jsem si je zamilovala, i když mě i trochu „straší“. Pan domácí na mě takhle na dálku působí poněkud přísně a nepřístupně a co se týká paní domácí, tak absolutně nemohu pochopit, jak někdo může zvládnout hospodářství, denní vaření, poměrně obsáhlé blogování a ještě domácí školu k tomu.
  Moje první vnitřní reakce byla :“ Hned se jim přihlásím na výpomoc!“ Bohužel po krátkém zpytování svědomí jsem usoudila, že při své tělesné kondici bych mohla tak akorát číst dětem pohádky, sbírat vajíčka a přikládat do šporáku.:-) Nehledě na to, že mám svůj život, svoji rodinu, děti, zvířectvo… a kamkoliv odjet na dýl než 1 den je problém.
  Nedá se říct, že bych byla pravidelným čtenářem. Recept jsem vyzkoušela jen jeden a dopadlo to …. no ne moc dobře. Nicméně stále se vracím se potěšit, přečíst si něco milého, zvlášť když mi je trochu smutno nebo na mě přijdou touhy po životě více spjatém s přírodou a rodinou, který si pamatuju ze života své stařenky a vyprávění maminky.
  Kupodivu častějším návštěvníkem než já je moje 16 letá dcera, které jsem hned na začátku stránky ukázala. A z toho mám opravdu radost,protože si myslím, že na ni svým způsobem působíte výchovně. Vidí, že se dá žít krásně a šťastně i bez věcí, které většina lidí kolem nás považuje za naprosto nezbytné. Váš život může vidět skoro „v přímém přenosu“ a za to jsem vám hodně vděčná. :-*
  Hanka

  • Zdravím HankoT. Pan domácí na mě takhle na dálku působí poněkud přísně a nepřístupně a co se týká paní domácí, tak absolutně nemohu pochopit, jak někdo může zvládnout hospodářství, poměrně obsáhlé blogování a ještě domácí školu k tomu.
   Oprava: Pan domácí na mě takhle na dálku působí poněkud přísně a nepřístupně, tak absolutně nemohu pochopit, jak může zvládnout hospodářství, poměrně obsáhlé blogování a ještě domácí školu k tomu.

   a důkaz co zatím dělá pani domácí:

  • Já taky zdravím – moc. Díky za bezvadnej komentář. Panu domácímu akorát zahrál do karet :-), aby si mě trochu vychutnal. Nicméně za oba díky !

   • HankaT:

    Krásný pozdrav do prvních dní nového roku!
    Děkuji ještě dodatečně za …. já nevím, jak to nazvat… video?, slideshow?… zkrátka obrázky jak Klára(asi) někam utíká. Moje pozdní reakce je způsobena technickými obtížemi s internetem, takže se omlouvám, ale ještě před tím jsem si stihla vaše reakce přečíst a obrázky shlédnout. Celý prosinec přemýšlím, o čem to má vypovídat. Utíkat se dá buď od něčeho nebo k něčemu. Já bych Kláru tipovala na tu druhou možnost. Když vidím – čtu její nadšení pro spoustu věcí.

    Jinak pokud pan domácí zvládá farmu, domácí školu, blogování atd., tak už mi nepřipadá tak nepřístupně odtažitý. V zásadě světci jsou mi velmi sympatičtí.:-)
    Krásný a plodný rok 2013!

    • No jasně Hanko! Pan domácí je světec, tedy nejen, že to zvládá, ale ještě výborně. To já utíkám, abych měla kondičku mu stíhat až se vrátím :-))) Díky moc a krásný Nový rok a hodně zdraví a vůbec se mějte krásně.

 • mcornejova:

  chlupatá katka vede :) ovšem zpracování ječného zrna má také svůj půvab s ohledem na dvojí význam ječného zrna;)

 • Tak statistika je za ty dva roky 396 322 unikátních ip adres. Tzn. těch, kteří přišli pouze jednou. Jinak je to 833 000
  no a země, to je super — zemí je to 129 seřazeno podle počtu návštěv dané země :)

  Czech Republic
  Slovakia
  United Kingdom
  United States
  Germany
  France
  Austria
  Italy
  Ireland
  Netherlands
  Switzerland
  Belgium
  Canada
  Spain
  Australia
  Norway
  Poland
  Sweden
  Greece
  Hungary
  Finland
  New Zealand
  Russia
  Denmark
  Croatia
  Ukraine
  Kuwait
  China
  Iceland
  Brazil
  Slovenia
  Turkey
  Serbia
  Luxembourg
  Bosnia and Herzegovina
  Romania
  Jordan
  Japan
  Portugal
  Bulgaria
  Uruguay
  Egypt
  Indonesia
  Israel
  Cyprus
  India
  Thailand
  Saudi Arabia
  Qatar
  Malaysia
  United Arab Emirates
  Macedonia [FYROM]
  South Africa
  Vietnam
  Chile
  Mexico
  Taiwan
  Argentina
  Azerbaijan
  Lithuania
  Malta
  Latvia
  Tunisia
  Belarus
  Georgia
  South Korea
  Montenegro
  Sri Lanka
  Peru
  Philippines
  Bermuda
  Moldova
  Mongolia
  Singapore
  Costa Rica
  Algeria
  Lebanon
  Dominican Republic
  Guernsey
  Hong Kong
  Panama
  Syria
  Angola
  Colombia
  Isle of Man
  Kazakhstan
  Liechtenstein
  Morocco
  Monaco
  Pakistan
  Sudan
  Albania
  Armenia
  Cape Verde
  Ecuador
  Estonia
  Ethiopia
  Gibraltar
  Guatemala
  Guyana
  Iran
  Kenya
  Cambodia
  Libya
  Namibia
  Nigeria
  Paraguay
  Senegal
  Uganda
  Uzbekistan
  Yemen
  Åland Islands
  Bahrain
  Belize
  Côte d’Ivoire
  Cameroon
  French Guiana
  Guadeloupe
  Haiti
  Jersey
  Jamaica
  Madagascar
  Mozambique
  Nicaragua
  Nepal
  Oman
  Palestinian Territories
  Tanzania

 • vlasta-110:

  …. a možná, že států bude víc, možná kolem čtyřicítky……….

 • vlasta-110:

  Já odhaduji za dva roky 620 tis. osob z 25 zemí světa………. neuvěřitelné a pokud je to pravda, tak smekám ……
  dyť já jsem tu denně……jsem na Vás závislá jak na čokoládě………

 • hanaka:

  @Pipi: Naprostý souhlas, tyhle dvě spojení jsou fakt nej! A tím pádem, když se zamyslím, kdo může takové spojení hledat, netroufám si opravdu odhadnout, kolik lidí stránku navštívilo :-) Takhle jsem se dlouho nezasmála :-)

 • Pipi:

  Chlupatá Katka a suroviny k bramborám jsou pro mě nej :-D Jinak počet návštěv tedy opravdu neodhadnu, to bych střílela od boku, ale hlavně doufám, že stále drží „pan Kuvajt“ :-))

 • SarkaCGY:

  365000 lidí z 52 zemí světa.
  A moc děkuju …

 • jani:

  Kde se sem píšou ty tipy na počty zemí a lidí? :) Nenašla jsem to, začnu sem. Takže když nepočítám každého člověka, co sem chodí každý den 700x, ale jen jednou každou různou IP adresu, tak bych odhadla… 263000 lidí z 22 různých zemí

  • jani:

   Nějak se mi to odeslalo dřív, než jsem chtěla, tak jen dodám, že zrovna Milan z Dolomit rozhodně není asociální grafoman, co zneužívá popularity tohoto blogu a rozepisuje se sem, aniž by to chtěl někdo číst, ale přesně naopak :) Když vidím jeho nick v komentářích nebo na foru, rozklikávám ho mezi prvními… :)

   • Jani díky a ještě počkám, zda někdo tipne a pak napíšu správnou odpověď :-)). To bude Milan nešťastnej, že není asociální :-), ale přesně tak, je dobré mu sdělit, že je čten a to pečlivě :-)

 • No, kroutím hlavou nad tím, co všechno lidé potřebují vědět… :-)
  Ve všem okolo čísel jsem pozadu, takže se zdržuji hádání. Budou to určitě mraky lidí. A věřím, že hodně z nich, podobně jako já, přichází skoro denně.

 • dolomiti:

  Miluju to, když jsem asociání, což je zřejmě pořád :-D

 • vrbecka:

  No nám spíše radost z Vašich stranek našla jsem spoustu inspirace,dělám dle Vás kvaskovy chléb 2 x tydne, sýr , zeleninu… Výborně e recepty a vůbec vse..navíc nemám krávu ani kozu ,mléko kupuji v automatu ,vydělávam dost a přesto si uvedené dělám dle Váši inspirace .Za to vse velký dík….jste super a držte se!!

 • Kláro způsobila jste mi několikaminutový záchvat smíchu :D

Přidejte komentář