Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Jak učíte koně?  Nějak to neumim. Nejsem koňák a nikdy jsem se nepohyboval mezi lidma, co koně vlastní. Nejde mi je učit, pořád mám pocit, že všechno umí, že zádrhel je jen v domluvě. Jsem přesvědčenej že ty čtyřnohý potvory mi vidí do hlavy, takže to není nikdy o nich, ale o mně.  Ani vlastní děti neumim naučit jezdit na koni. Oni jezdí, což o to, ale jezdí jako já – nenaučeně. No a v sobotu jsem se ráno probudil – no dopoledne a napadlo mě, že při tak krásném počasí, než přihodím seno koňům, tak bych ty naše dva puberťáky mohl obsednout. Zkušeností s tím moc nemám, do teď jsem tu obsedal 4 huculy. Z toho jenom jeden se u nás narodil a tři jsme pořídili jako ročky. Je tomu už tedy drahně let zpátky a ani si to moc nepamatuju, tak jsem si říkal, uvidíme.  Lesymu jsem věřil, je to konec konců moje miminko a Jurášek se u nás sice nenarodil, ale dle jeho chování měl  jemnýho, citlivýho a láskyplnýho majitele.

A tak, když se děti ptaly, jak to vypadá v televizním studiu, nebylo nic jednoduššího, než říct, „bafněte foťáky“ a můžem zkusit natočit obsednutí Jury a Lesyho. Byly nadšené a vůbec nevadilo, že jeden foťák je na odchodu a druhý už téměř odešel. Navíc každému funguje jen něco. Katka tu má ve fóru moc hezký výměnný inzerát, totiž, že vymění sedlo za foťák. Já bych taky tedy měl jedno sedlo, kdyby někdo měl ty foťáky dva. :). Vzhledem k tomu, že je to kožený dětský westernový sedlo, na kterým se moc dobře nejezdí, tak slibuju, že by vůbec nevadilo, kdyby ten kompakt byl taky menší a já taky nebudu koukat vyměněnýmu koni na zuby.

 

 

6 komentářů to “Jak puberťákům na hrb člověk vlezl”

 • kupicek.mar:

  Jidášovi bylo líto, že se nestal mediální hvězdou :-). Klárko, jsi fakt dobrá. Já bych tam měla knedlík v krku a asi bych používala nějakou znakovou řeč!

 • To je doják:)

  chcu koně.

 • katka1:

  Heezkýý :-)
  Já to taky taky moc nežeru, jen už tak ladně na koníka nevyskočím :-). Naštěstí k posledním dvěma hříbatům jsme měli doma vždy jedno miminko a jak tak rostli spolu ani si nevšimli, že z jednoho je jezdec a z druhého jezdecký kůň :-). Jezdecký kůň? Ale fuj. No prostě náš houpací koník :-)
  A ten foťák vážně nutně potřebuju :-)

Přidejte komentář