Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

DSCN6499Tak u nás to dnes vypadá až do července. Zima mírná, ale dlouhá a přituhuje. Včera mi pan domácí říkal – zítra to bude padat celý den. Netuším, proč jsem předpokládala, že bude pršet. Sněží a sněží vydatně. Hugo před chvílí přiběhl a křičel – kdo půjde ven? Jdem se koulovat! To není dobré. Také nám napsali dva dobrovolníci, že jedou na kole z Francie do Číny, a že by se cestou rádi zastavili a pomohli. Duben nebo květen. Ha ha.  Hned na to, napsala jedna slečna ze Singapúru, že má vzdělání v malbě a designu a také by ráda přijela pomoct, nejlépe ještě v březnu. Asi přehlédla náš návštěvní kurník. I když měli by zážitky. DSCN6504

A pak jsem také zahlédla film, kde hlavní hrdinka prohlašuje: “ chtěla jsem být dokonalá matka, která má připravené vždy domácí sušenky a mléko, když se vrátí dítě ze školy“.  Toto mi nějak uniklo. Až se zase někdo zeptá, proč naše děti nechodí do školy, budu mít zcela relevantní odpověď. A taky bych se ráda zeptala, zda to, že se dítě ve stále se zkracujícím intervalu projevuje prohlášením „já mám hroznej hlad“, zda to zákonitě znamená, že málo vařím?

Dneska tip na naší velmi oblíbenou tříbarevnou buchtu, která je tentokrát ve zcela jiné verzi – tvaroh zaměněn za mák. Rozhodně zkuste, je to něco zcela jiného.

7 komentářů to “Tříbarevná buchta podruhé”

 • Jo tak u nás taky nikdy není nic k jídlu, prý lednička plná sýrů, zeleniny a kupodivu ani tatínkova piva není nic…..
  našim 4 dětem je mezi 13 a 18 lety a aby to jeden krmil lopatou…
  zdravíme z lesů na kopec :-)
  Pavel

 • zkuprz:

  zapomente na kombinaci buraku s rozinkama.
  i soleny burak je stale jeste dost sladky,
  aby byl idelane chutove doplnen
  kysanym zelim ve slanem nalevu
  aneb sul rusi sul ve prospech cukru.
  jestlize bychom rozinkovou verzi nazvali
  soutokem rudeho more a indickeho oceanu,
  u verze se zelim plaveme v miste,
  kde se potkava golfsky proud s morem severnim.

 • Lenka:

  Jinak já se utěšuju tím, že ačkoli neustále něco padajícího z nebe a nízké teploty (důsledkem čehož je nesmírně rozkorejněný koňský výběh) mě silně nebaví, znamená to dostatek vody. Jen houšť. Už nechci zase zírat do skoroprázdné studny!

 • Lenka:

  Vypadá to úžasně. Já bych teda tříbarevnou buchtu už dělala jenom následovně: hnědá vrstva(kakao), mák, bílá vrstva (tvaroh). Ta žlutá je už jaksi navíc:))

 • hanakol:

  Pokud je tomu dítěti kolem třinácti let, tak to bude určitě tím, že „je ve vývinu“. Tuhle frázi používá můj třináctiletý syn asi tak dvacetkrát denně, co by omluvu za vyplenění ledničky. A pak taky ještě věta „My nemáme absolutně nic k jídlu!“ vyřčená s pohledem to nadité lednice je taky u něho dost populární. Když jemně podotknu že máme spoustu jídla, rozhořčeně se ohradí:“No ale to je všechno zdravý, já myslel něco NORMÁLNÍHO!“ Jenom se trochu obávám, kam se nám s tímto přístupem náš chlapec (jsa „ve vývinu“) vlastně vyvine.

Přidejte komentář