Knihy
e-knihy Domácí mlékař
Archiv
Rubriky
Nový časopis Mlékonoš
Domácí mlékař
fb twitter instagram
Login

Register| Forgot Password?

DSCN7986Máme prázdniny. Přezkoušení bylo prima, dětem se líbilo, jen cesta dlouhá. Velmi vtipné bylo anglické „speaking“. Máme skvělou přezkušující, která byla ráda, že si Jentl vybrala jako téma – „My ducks“, ovšem s ne zcela korektní výslovností poslouchala téma „My dogs“. Takže Jentl mluvila o kachnách a zkoušená byla ze psů. To, že mají psi dvě bedny v sobě, to už bylo první divné a tím se to Jentl o dost stížilo, nejen, že musela mluvit, ale velmi pečlivě odpovídat na otázky, proč tedy  mají psi jednu bednu a v ní pak druhou. Ale zvládla to, hezky anglicky vysvětlila, že je to proto, aby byli více v bezpečí. V noci je totiž do obou beden zavřeme a nikdo jim nic neudělá. Pro psy typické. To už zkoušející pojala jisté podezření. Pak přišla na řadu jména. Jedna se jmenuje Kapitán Orgán a druhá Kačer. Zajímavá jména pro psy, proč ne. A pak to přišlo. A co jedí? :). Slimáky. Pořád jen slimáky. A na to se zkoušející se zájmem zeptala, co že je to za rasu psů. Jentl odpověděla, že indický běžec. A to už jsem byla málem pod lavicí a jala se uvádět věci na pravou míru.

Také se dětem líhnou jejich první kachňata z líhně, neboť jedna kachna po vynesení pošla a druhá kachna sice snáší, ale nesedí a také kuřata. Protože mají prázdniny,  berou bágly, foťáky a chodí na výlet – včera se vrátily s prima úlovkem – asi 100 fotografiemi francouzských veteránů, zážitkem s pštrosy a také si postavily stan, kam si Hugo bere každé ráno nové učebnice a chodí se učit. Nutí mě vytisknout rámcově vzdělávací plán pro třetí třídu, aby si mohl zaškrtávat a já dostávám infarkt, když si vzpomenu na minulý týden a jeho absolutní nechuť k čemukoli. Je možný, že to zvládne vše v klidu o prázdninách, sám od sebe, a budeme příští rok všichni více v klidu :).  A také se ztratila Špulka, ona je celkem chodec, ale už jí to tu fakt naštvalo a šla pryč. Takže poslední čtyři dny prolézáme kolem nor jezevce, chodíme cestou necestou, sledujeme pečlivě každou ránu z pušky, odkud to je a nakonec dnes ráno zavolal pán cca 25 km daleko a v telefonu se Elišce ozvalo: „Dobré ráno, tady Špulka!“. Špulina má na krku jméno i číslo a tak jsme doufali. Pan domácí nás uklidňoval – dejte jí čas, dovolená je v každý destinaci minimálně na týden, do neděle má ta potvora čas a pak se o ní začnu bát :).

Zeleninový závinDSCN7989

Tento závin je velmi jednoduchý, skvělý. Vždy ho přiveze Saša v několika šiškách a jedinou jeho nevýhodou je, že pokud člověk ochutná v top verzi, už moc nechce netop. Takže na surovinách velmi záleží. Velmi důležitou surovinou je něco uzeného. Buď dáváme uzené tofu a neuzený sýr, nebo přírodní tofu a uzený sýr. Obě kombinace jsou možné, obě výborné.

Na dvě šišky závinu je třeba: 1x listové těsto, 2x zelenina kukuřice, mrkev, hrášek nebo čerstvá orestovaná ve stejném množství, kvalitní kečup, cca 300 sýru, 200 g uzené tofu, provensálské koření, sůl, olivový olej, máslo na potření.

Orestujeme si čerstvou nebo mraženou zeleninu, osolíme, přidáme provensálské koření a trochu olivového oleje. Rozválíme listové těsto, potřeme slabou vrstvou kečupu,  naplníme po 3/4 plochy zeleninou, přidáme nakrájené tofu a strouhaný sýr a zabalíme. Rozpustíme si máslo, kterým záviny potřeme a dáme péci.

Jedna odpověď to “Zeleninový závin”

  • avatar Lenda:

    No to jsou lidi, nedaj chudinkám pejskům nažrat, a tak si tito musejí lovit slimáky. Aneb All day, all night, just slugs.
    Krásný příběh!
    A prosím, nebyl by zase nějaký koňský?
    Přeji hezké prázdniny:)

Přidejte komentář