Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archiv
Rubriky
Nový Domácí pekař
Domácí mlékař

Do knihy se nevejde obrovské množství informací. Buď se do ní nehodí, nebo jsou skutečně už navíc. A tak vás nyní budu zásobovat touto trochou do mlýna. Jsou to nejen recepty, ale také zajímavosti a mezi ně patří právě ten dnešní, první příspěvek do této série. Jestli měl někdo tendenci si stěžovat, že se po vydání mlékaře začal blog trochu více soustředit na mléčné výrobky, nyní to bude s chlebem ještě horší a navíc ještě dlouho před vydáním knížky.Tak tedy:

Kolik chleba sní zdravý muž s dobrým apetitem během svého přirozeného, tedy cca 70 let dlouhého života? Na přelomu 19. a 20. století o tom informoval Dr. L. Caye v sérii svých kalkulací. A ukázal nám to velmi názorně – na obrázku. Takový muž tehdy snědl cca 0,5 kg chleba denně, což činní 12500 kg a toto množství naplní pokoj o objemu 400 kubických yardů neboli 305,822 kubických metrů (metrů krychlových).

Obrázek ukazuje poměr právě takového množství chleba vůči muži, vysokému 1,75 metru.

 

Jedna odpověď to “Kolik chleba sní zdravý muž?”

  • Šárka Bredlerová:

    Milá Kláro,

    jen nás zahlť, jestli bude Domácí pekař tak skvělý jako Domácí mlékař, nemůžu se dočkat!
    Dnes a denně Domácího mlékaře držím v ruce, díky němu se náš sortiment mléčných výrobků velmi obohatil a mlékem od naší kravky Lucky už tak často nezásobuji naše vepříky :o), k jejich lítosti. Díky, díky, díky a hodně sil a chuti k psaní.
    Šárka

Přidejte komentář