Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Sladký pšeničný kvas docela rychle jede, zvláště, když je opakovaně přiživován a tak to člověka nutí péci a péci a péci, protože vyhodit kva jednoduše neumím. Lze ho přidávat i do chleba, kde se sladká chuť krásně ztratí – cukr bude využit, ale já používám dále a dále na sladké, které mě nyní hodně baví.

Dnes je to recept na chlebíček ze sladkého pšeničného kvasu, který je alespoň 2x za sebou přiživován a vytvořen byl z běžného pšeničného kvasu, který jsem si zase vyrobila z kvasu žitného.

Pokud nemáme pšeničný kvas, postup je následující:

1. krok – do sklenice vložíme 1 lžičku žitného kvasu, přidáme 2 lžíce hladké mouky a 2 lžíce vody, zamícháme a necháme několik hodin nakvasit

2. krok – do sklenice opět přidáme stejné  množství hladké mouky a vody, zamícháme a necháme kvasit

3. krok – odebereme 50 g pšeničného kvasu do jiné sklenice, přidáme 50 g cukru krystal, 100 g hladké mouky a 100 g vody, zamícháme a necháme kvasit

4. krok – ze sklenice odebereme tolik kvasu, aby nám v ní zbylo pouze 100 g sladkého kvasu, přidáme 200 g hladké mouky, 200 g vody a 50 g cukru, zamícháme a necháme nakvasit. Po pár hodinách již budeme moci tento finální kvas použít. Zbylý kvas již přiživujeme takovou dávkou mouky, cukru a vody, aby nám vystačila na další počení, nebo pouze malým množstvím jako záchovnou dávkou.

Suroviny na sladký chlebíček

500 g sladkého kvasu (postup viz výše), 560 g celozrnné pšeničné přesáté mouky, 170 g hladké mouky, 260 ml vody, špetku soli, 2 vejce, 50 g másla, 170 g cukru, citr. kůru, rum, 100 g kandované pomerančové kůry. Na posypání 20 g čokolády a 30 g mandlí. Na polevu 1 bílek a moučkový cukr dle chuti.

Všechny suroviny vložíme do mísy a pečlivě uhněteme. Poté přikryjeme mísu mikrotenem a uložíme na cca 12–18 h do lednice.

Poté mísu vyndáme z lednice, necháme na lince v pokojové teplotě dále kynout cca 2 h. Těsto pak přendáme na pomoučněnou pracovní desku a rozdělíme na 6 díků. Ze tří dílů umotáme vánočku a ložíme ji do vymazané formy na biskupský chlebíček (cca 26 cm dlouhá – ta delší). Chlebíček ničím nepotíráme, nýbrž ho posypeme nasekanou čokoládou smíchanou s nasekanými mandlemi (pouze částí a co nejjemněji nasekanou).

Dáme péci do trouby rozpálené na cca 190 °C na cca 35-45 min. Poté vyndáme, vyklopíme z formy a ještě za tepla potřeme polevou z našlehaného bílku utřeného s moučkovým cukrem a potřený povrch posypeme zbytkem sekané čokolády a mandlemi.

Přidejte komentář