Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Posts Tagged ‘dušená zelenina’

Současné dny  plynou v naší domácnosti zcela pokojně. Ohromně se těšíme na pečení cukroví, děti jsou nadšené do vaření a pečení a baví je to a mě také, takže často předelegovávám pravomoce :). Napadlo mě, že bude velmi jemná zima. To často vyjde, když mě něco napadne. Nikoli, že o tom přemýšlím a napadne mě to, ale napadne mě to z ničeho nic. Pak to vychází a letos mě tak z ničeho nic napadlo, že zima vlastně nebude. Jsem tudíž docela klidná a zimy se už nebojím :-).

Máme poměrně hezké zásoby ve sklepě, natolik hezké, že ani tady není třeba se bát. Jenom slepice vůbec nenesou. Mají pauzu a navíc mají pauzu i všechny slepice kolem a tak vaříme a pečeme bez vajec. Pevně ale doufám, že jarní kuřata, která mají začít snášet od příštího týdne, skutečně začnou.

A pak – tak jako vloni, u máslové dýně, nastalo dlouhé období homonym, nyní je to oxymoron, co hýbe naším domovem. Máte nějaký svůj velmi oblíbený oxymoron? Neboli protimluv? Děti sepisují a vyhrává u nich „strašně hezký“ a „ohlušující ticho„. Já jsem mnohem více liberální a líbí se mi spekulativní oxymorony, ve kterých vede „až vyrostu, chci se naučit být chlapcem“ a nejvíce ze všeho si stojím za vlastním oxymoronem “ tichá domácnost„. Vzhledem k počtu místností našeho domu – jedna a počtu lidí v nich žijících – šest – je spojení tichá domácnost čistým oxymoronem. :) Read the rest of this entry »

Srpen – evidentně měsíc cuket !!!! Nejsme nějací dogmatičtí pojídači cuket – ale je to tak vděčná
cuketa
plodina, že prostě nelze odolat :-))). Máme jakousi malou soukromou rodinnou oslavu na znovunabytí svobody :-))) a když se oslavuje, je potřeba asi něco dobrýho uvařit :-)) a tak prostě, když je ten srpen, co jiného, než cukety !!!  Základ na dnešní jídlo jsou ty nejbanálnější, ale podle mě, jedny z nejchutněji připravených cuket – jen se solí a pepřem na másle. Jak prosté a banální ! Ale už několikrát bylo řečeno, že právě ty nejprostčí věci bývají geniální.  V jednoduchosti je opravdu síla. Doporučuji si tento recept rozdělit na dvě části. Buď lze přijmout jako definitivní a hotové jídlo jen cukety na másle, nebo lze přidat zeleninu a rýži a mít ź toho úplně jiné jídlo :-))
Obě varianty jsou dobré, obě úplně jiné ! Read the rest of this entry »