Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archiv
Rubriky
Nový Domácí pekař
Domácí mlékař

Posts Tagged ‘e-knihy’

Chřipky jsou prevít a my vždy na Vánoce máme nějakou malou rodinnou chřipku, protože jdeme dolů a tam je všude spoustu lidí a vždy to alespoň jeden domů přinese. Ale má to i svá pozitiva. Pobyt v posteli, mnoho pohádek, možnost dodělat resty :) a také předsevzané. A právě jednou takovou věcí je nová e-knížka Veganské recepty. Jak je napsáno i v knížce, lidé mají různé důvody, proč nekonzumují živočišné suroviny. Od důvodů zdravotních, přes náhlá vzplanutí až po „nejde to jinak“. Veganská strava je už celkem slušné sebeomezení se a i přesto může být chutná a zajímavá. To se ovšem pojí s poměrně slušným nasazením. Bez nasazení můžeme bez problémů konzumovat rohlíky, ovoce, rajčata, papriky a okurky. Pít k tomu ovocný džus a také vydávat hodně peněz. S trochou vlastní invence můžeme docela slušně ušetřit, jíst poměrně dost zdravě, bez  nasycených tuků, s minimem cholesterolu, jíst nikoli poměrně, ale velmi eticky a pestře. To už ale zavání trochu agitkou a to nebylo smyslem. Takže pokud někomu veganské recepty hezky pohromadě pomůžou, ať už proto, nebo proto, budu ráda.

Nové veganské recepty je možné stáhnout na stránce e-recepty.

Uf, to jsem si oddychla, že je to hotový. Na tuto knížku jsem se moc těšila a pevně doufám, že potěší všechny milce vaření ze zeleniny. Je to soubor o 173 stranách. Váhala jsem dlouho, jakým způsobem recepty řadit, ale nakonec vyhrálo to, co nejvíce vyhovuje mně a totiž, řazení přímo podle zeleniny. Tento způsob hledání v zeleninové kuchařce, zdá se mi býti zcela nejvhodnější.

Recepty jsou opět psány jako čisté vařivo, bez obrázků a vyprávění, ovšem kliknutím na každý nadpis, okamžitě se člověk ocitá přímo na webové stránce, kde je již tedy recept rozšířen jak o fotografie konečné, tak o obrázky z průběhu vaření. Soubor je opět vytvořen tak, aby šel nejen smysluplně tisknout, ale aby fungoval především na 6″ čtečce a na jakémkoli pc, který má nainstalovaný pdf prohlížeč.

  • Kdo tedy chce číst o druzích zeleniny, co obsahují, na co si dát při koupi a sběru pozor
  • Vědět, jaké suroviny jsou důležité při práci se zeleninou
  • Jaké je důležité náčiní
  • Pročítat samotné recepty, které jsou přímo z té které zeleniny
  • Mít soubor velmi pragmaticky srovnaný a používat ho přímo v kuchyni a při informační nouzi si jedním klikem na název receptu otevřít daný recept na webové stránce již v plné, vybarvené kráse i s fotkami

Stačí si stáhnout novou e-knihu – Zelenina z Kopce …Soubor ke stažení zde, na straně s e-recepty.

Zelenina je ohromně pestrá a inspirující a samozřejmě i tento soubor bude průběžně aktualizován o nové a nové recepty. Přeji tedy nám všem, ať se daří v další zeleninové vařící činnosti.

 

Doma se nám to hezky vykrystalizovalo. Včera přijel v Ávii ženich naší Slávy – krásný slezský norik. Je to tedy fešák, jen co je pravda, a kdyby se mi neztratil foťák, tak bych sem dala i fotku. Doplním, až ho najdu, pokud  nebude plný vody, ale pevně doufám, že nebude. Pan domácí se uklidnil, protože majitel hřebce mu po instrukcích přivezl tabák – naše komunikace posledních dní se totiž většinou minimalizovala na větu – nemám tabák.  Kdykoli někdo zavolal, že přijede pro zeleninu, pana domácího tyto návštěvy začaly najednou velmi zajímat a okamžitě se snažil vložit do mého marketingu se stěžejní větou -“ ať přivezou tabák!“. Chudák jedna návštěva netušila, že pan domácí by na ní byl mnohem příjemnější, pokud by místo javorového sirupu, jako dárku z Kanady, přivezla tabák z podkopce. Ovšem vzhledem k tomu, že nesednul na kolo nebo na Sáru a nejel si ho koupit, je to večerní kouření zatím pravděpodobně v mezích normy. :-)

Eliška neodjela do Prahy k zubaři ukázat, jak si poctivě čistí zuby s důvodem, že „děláme “ sena. Seno nám nezmoklo, neměli jsme už dlouho melouna, Milan mi nepohanil sýr a kuřátka se mají k světu.

Kromě melouna, co víc si přát? Jednoznačně ucelený soubor receptů do čtečky. A není jiné cesty, než si ho  bohužel udělat. Tak jsem se na to vrhla a nejen pro sebe, ale především pro děti jsem si udělala kompletní soubor sladkých receptů v pdf a děti, které doposud vařily podle knížek a většinu času jim zabralo nejprve vyhledání knihy, posléze receptu, se vrhly na pečení podle čtečky. Jsou moji průzkumníci. Jeden dělal makový závin, druhý máslovou bábovku a dopadlo to bezvadně – totiž nepřišly se mě zeptat na postup a závin i bábovka byly na stole.

Na této stránce je pod každým článkem tlačítko s možností přidat článek jednoduše do pdf, ovšem pokud chcete soubor receptů, bez fotek, bez povídání, jen strohé recepty, dá to trochu práce, ty pdfka dát dokupy. Zatím jsem si pro sebe udělala kompletní sladké a dalo to 122 stránek. Pak jsem pouvažovala, že by nebylo od věci to dát k dispozici všem. Začala jsem atakovat všechny kolem sebe s otázkami na pravopis – Eliška seděla s notebookem a opravovala, Lucie, jako vystudovaná češtinářka se chytala za hlavu nad mými libozvučnými stylistickými kreacemi, ale pomohla mi také. Petra, ta kromě toho, že mi pomohla, mě většinou odeslala do správných mezí s tím, „že to přeci dělám jen pro sebe ne, tak koneckonců, jaképak cavyky s čárkami?“ :).  Vzdala jsem se expresivních výrazů, poupravila jsem občas slovosled – občas mě k tomu nedohnali. Nenechala jsem si vzít “ bude lze“ a tuto e-knížku tedy dávám k dispozici klikem na následující knížku. Je to případně poslední záložka na horní liště.