Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Posts Tagged ‘krávy’

Hned po narození..

Máří a Mařenka
Máte doma krásnou jalovičku, kterou jste úspěšně připustili, ona se úspěšně otelila a pak se jako mávnutím proutku změnila? Když jste jí chtěli začít dojit, tak prostě začala kopat, točit se zadkem, měla vypoulené oči a skoro pěnu u huby? A když se vám náhodou podařilo nějakým zázrakem z ní dostat mléko, tak z ní byl zase ten úžasný beránek, s velkýma hnědýma očima, prostě kráva k pomilování? Read the rest of this entry »
Odborník se usměje nad obsahem článku, jenže nejsme odborníci jen s kravkami žijeme. Těchto pár řádků je napsáno pro ty, kdo uvažují o koupi kravky do domu a nemají o tom ani páru,nebo jako psychická pomoc tomu, kdo už nějaké takové milé zvíře má, ale není zemědělec a vše se teprve učí, většinou cestou pokus – omyl a rád by si přečetl o pár takových omylech dříve, než udělá nějaké další. Především je ale napsán proto, že kráva je ohromně citlivé, inteligentní zvíře a není zrovna ideální, když se její koupě stane omylem, protože pro mnoho lidí není pak nic jednoduššího, než milou krávu poslat na jatka.

Než si koupím krávu
Všichni naši nad metrák

Většina „alternativců“ má podobnou životní cestu poté, co se rozhodnou žít někde v přírodě a co se rozhodnou pořídit si nějaké milé,užitečné domácí zvíře. Začne to psem, pokud už nějaký není, většinou přibyde nějaká kočka a pak v zásadě následuje koza a ovce. Read the rest of this entry »