audio stereo systemsplastering machine
Knihy
e-knihy Domácí mlékař
Poslední aktivity na fóru
Svačinový speciál
bylinky
Tip na svačinu
těstovinový salát
Archiv
Rubriky
Anketa k mlékaři
Domácí mlékař
Přihlásit se
fb twitter

Když se jeden rozhodne, že napíše článek o majonéze, druhý musí mít zákonitě k snídani několik druhů pomazánek :)). Velmi jednoduchých, polovičně zdravých – je to totiž jen čerstvá zelenina a druhá půlka je jak jinak – majonéza. Na doplnění třetí misky to byla obyčejná pomazánka z nivy – žádná lehká, tentokrát s majonézou :-)

Na mrkvovou pomazánku je třeba: dvě větší mrkve, sůl, citronová šťáva z půlky citronu, špetka pepře a 2+1/2 lžíce majonézy.  Na celerovou pomazánku je potřeba půlka velkého celeru, sůl, citronová šťáva a 3 lžíce majonézy. Do obou lze přidat jemňounce nakrájenou cibuli, do mrkvové pak stroužek česneku, ale dnes je to bez … Někdo tyto pomazánky nazývá falešný losos a falešný humr, ale upřímně řečeno, já si to nedovolím. Je to prostě mrkev a celer a jsem na to hrdá :-)))

Takže jak na to – zcela prostě, oloupeme mrkev, oloupeme celer a oboje nastrouháme – oboje zvlášť. Dáme každé do jedné misky, přidáme do obou majonézu, osolíme, mrkvovou jemně opepříme a obě značně zakapeme citronovou šťávou. Zakapeme – prostě tam vymačkáme půlku citrónu.  Pak vezmeme mixér a rozmixujeme. Není to nezbytně nutné, mě osobně vyhovuje i nemixovaná, ale děti mají raději pomazánku tak, jak je to správné.

Pomazánku lze vložit do pytlíku a ozdobit chlebíčky, ozdobit nakrájenými půlměsíčky citrónu, ale protože je to obyčejná snídaně pro šest lidí, která v jednu chvíli bude a v druhou už jen prázdný stůl,  jsou to prostě jen naplněné keramické misky.

Pomazánky tentokrát s domácím kváskovým chlebem a domácím máslem.

5 Odpovedi na “Mrkvová a celerová pomazánka”

 • avatar babidana:

  Dobrý večer, tyto pomazánky znám a dělám, jen takový typ – do mrkvové přidávám sekané vlaské ořechy a majonézu asi z jedné třetiny nahrazuji jogurtem – samozřejmě pokud možno domácím.

 • avatar Kikus:

  Jestli můžu přidat vlastní zkušenost pro případné obzvláštnění, výborné je přistrouhat do té celerové ještě čerstvý křen…děti to neocení, ale má to říz a přibyde další bod v té zdravé polovině :-)

 • avatar farfalla:

  stejne jste drsna, klaro:-) trosku lituju, ze uz jste skoncili s tim WWOOFingem,
  muj dedecek zase uz par let nema ani kravu, ani prsatko loni zrusl kraliky, kam se pak maji prazske deti vracet do luna prirody?:-)

  • Asi nezbyde nic jiného, než aby se vrátili do lůna přírody rodiče :-)))) ale jinak až nám bude ouvej, tak vyhlásíme konkurs na děvečku a čeledína :-)))

Reagovat

Optionally add an image (JPEG only)

Multiroom Amplifier|white wedding tent
sac a main lancel pas cher church sound systems,restaurant sound systems,digital home audio systems professional sound systems,whole home audio controller,multi room sound systems for homes best home audio systems,whole house audio video distribution system,home audio multi room systems http://www.northeastern.edu/rhochi/wp-content/uploads/2015/09/root/4.htm whole house music systems,cheap multi room audio system,home audio systems in wall multiroom speaker system,best multi room audio solution,multiroom video system room speaker system,background music system design,music systems for gyms background music systems,entire home audio systems,residential audio systems industrial pa system,multi room audio visual systems,system multiroom audio audio multiroom system,multi room audio airplay,amplifier for multi-room speakers sounds system for home,music systems for business,popular multiroom music systems in uk restaurant music systems,multiroom hifi system,best price multi room audio system for india market bluetooth multi room speaker system,multi-room audio distribution system,hifi multiroom system installing multi room audio system,multi room surround sound system,background music systems multi room speaker amplifier,multi room ceiling speaker system,background music system design multiple speaker bluetooth system,multi room audio video distribution system,audio multiroom system best whole house audio systems,latest music systems for home,amplifier for multi-room speakers The best home multiroom audio system,smart home system,family karaoke machine,background music system cheap price for sell . .