Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

img_1286okMáme za sebou výživný čas a ještě jednou tolik před sebou. Já mám vždy takovou radost, když se do něčeho pustím a pak podruhé, když už to skončí. Zrovna jsem ve fázi nakupování většího než malého množství hořčíku a také hořkých čokolád, sušených meruněk a mandlí. Hořčíku není nikdy dost. To, když se člověk takhle odstěhuje na samotu, aby žil fakt v klidu a pohodě a pak si to někdy zařídí tak, aby se stal stres po určitou dobu jeho hlavním přítelem, nepřála bych si vědět, jaké by to bylo například v běžném procesu. Vlastně se každému docela klaním k zemi, jak to stíhá. Naštěstí děti stárnou a nacházejí si aktivity, které nespadají do mé kompetence. Tak třeba fyzikální kroužek s osvíceným pedagogem. A když jedno dítě přijde domů s něčím, co svítí, protože je to namočené v kyselině citronové a dítě po nás nechce, abychom mu to vysvětlili, naopak, vše to řádně vysvětlí nám a navíc dodá – to je super, že mi to tam popíše tak, že to fakt chápu, nejsem si pak úplně jistá, jestli to považovat jako životní výhru nebo jako částečné selhání. V zájmu zachování psychického zdraví volím výhru. img_1282ok

Jídla celkem lehká, střídmá. Například pečené papriky na olivovém oleji, kořeněné paprikou a sypané ořechy. Je to asi nejjednodušší zeleninové jídlo, které existuje. Stačí pouze propíchat čerstvé papriky, položit na plech vyložený olivovým olejem, osolit, oprášit sladkou paprikou a opéci v troubě. V okamžiku, kdy se otáčí papriky, aby se opekla i vrchní část, je třeba posypat čerstvou nebo sušenou šalvějí  a po upečení zakapat olivovým olejem a posypat směsí sekaných ořechů.

Netvrdím, že až bude tvaroh, nevrátím se k oblíbené verzi, kdy jsou navíc papriky plněné kořeněným tvarohem, ale ti v této neživočišné verzi jsou moc fajn.

Jedna odpověď to “Papriky sypané ořechy”

  • nukix:

    „Stres hlavním přítelem“…dnes poprvé vykouzlen úsměv na tváři :) . Jen, to jsou povidla? By musel být kočička vegetarián.

Přidejte komentář