Knihy
e-knihy Domácí mlékař
Archiv
Rubriky
Poslední témata
Nový časopis Mlékonoš
Domácí mlékař
Odběr novinek
fb twitter instagram
Login

Register| Forgot Password?

K letnímu horku patří zmrzlina. Nemusí jít vždy o zmrzlinu smetanovou, někdy člověk raději sáhne po tvarohu a navíc, nepotřebujeme zmrzlinovač, stačí nám obyčejný mrazák, což se velmi hodí v případě, že je v rodině více členů a zmrzlinovač by nestíhal.

Na zmrzlinu potřebujeme domácí tvaroh – volíme sami ve škále tučnosti. Na 500 g tvarohu přidáváme 1 vejce, 70 g moučkového cukr a lžičku moučkového cukru s vanilkou. Můžeme přidat lžíci rumu. Toto je základní recept, jehož výrobu jsem nafotila pro tento příspěvek, aby byla vidět struktura zmrzliny. Variací je potom přidání trochy jogurtu, nebo mléka, kysané smetany nebo smetany.

Nejprve si připravíme dvě mísy. Do jedné vložíme tvaroh, žloutky, cukr a moučkový cukr s vanilkou a do druhé mísy bílky. Bílky ušleháme do sněhu, umixujeme tvarohovou hmotu a přimícháme sníh z bílků. Hmotu necháme v míse a tu vložíme do mrazáku.

Jednou za cca hodinu mísu vyndáme a krátce prošleháme. Tím zamezíme vytváření příliš krystalkové struktury a vznikne nám krásně hladká a našlehaná zmrzlina. Našlehanější bude v případě řidší konzistence, tedy přidání jogurtu, smetany, atd. Mražení trvá cca 6 h.

Přidejte komentář

Scroll Up