Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Loňský rok jsem 30. listopadu napsala tento status na fb:

Dneska jsem dostala jako dárek knížku. Mám ráda dárky a tento mě moc potěšil. Cca uprostřed je 8 tipů, jak lépe pečovat o své já.
Ne jeden z nich, ale první z nich zní takto: „Dej si dlouhou horkou sprchu. Pak se navlékni do čistého pyžama či pohodlného oblečení a skoč do peřin.Autorka je skvělá a myslí to se mnou dobře. Ale kdyby věděla!“

– v koupelně je právě -4.
– pračka stojí v koupelně
– to co tedy nelze vyprat házím za hlavu a to vyprané leží ve skříni v chodbě
– v chodbě je -4
Na malý okamžik mě při čtení napadlo, že by se tam dalo zatopit
– špalek je za chalupou (aktuálně 5 cm sněhu), dřevo je naštěstí taky za chalupou a ne stále v lese. Z – 4 – jak by to asi….
– fén na trubky leží u krav u dojicího zařízení ………… – ehm

druhý citát začíná: „pár minut na čerstvém vzduchu dělá zázraky…… ve skříni stojí rum…….. jestli mám tu knihu dneska dočíst“

 

 

Letos je to bez knížky, ale 30. listopad i dnešní 1. prosinec, jako by tomu loňskému z oka vypadl. Když děti ráno vstávají do školy, přemýšlím, jestli cesta na autobus jako přidaná hodnota gymnázia bude jednou skutečně vnímána jako přidaná hodnota nebo jako jedno z celoživotních traumat. A tak není od věci připravovat záhřevná jídla mezi která brambory na kari rozhodně patří.

Potřebovat budeme 1,5 kg brambor, 0,5 kg mrkve, 0,5 kg růžičkové kapusty, 2 cibule, 1 větší pórek, 3 lžíce slunečnicových semínek, slunečnicový olej, sůl, 2 lžíce kari, hlavičku česneku , dvě lžíce medu.

Nejprve oloupeme a omyjeme brambory. Nakrájíme je na plátky široké cca 1 cm. Oloupeme, omyjeme a na 1 cm tlusté plátky nakrájíme mrkev, kterou přidáme k bramborám, zalijeme vodou, osolíme a dáme vařit. Než se uvaří brambory s mrkví, osmahneme na pánvi na oleji cibuli nakrájenou na proužky, přidáme konců zbavené a na půlku překrojené růžičky kapusty, přidáme utřený česnek a osmahneme. Přidáme slunečnicová semínka, nakrájený pórek na proužky , osolíme, přidáme med, trochu oleje a dvě lžíce kari. Ještě chvíli prorestujeme na kamnech, přidáme uvařené brambory s mrkví, opět promícháme a můžeme podávat s čerstvou kvašenou zeleninou (červené zelí, červená ředkev, cibule a zázvor).

 

 

3 komentáře to “Brambory na kari”

  • Slávka:

    Dobrý den, Kláro, co je s Vámi? Chybí mi Vaše recepty, komentáře, postřehy, návody, informace,… Zdraví Slávka

    • Hezký den Slávko, díky za milý komentář. Vůbec nic, jen doděláváme knížku, vydali jsme Mlékonoše, hodně se věnuji sýrům a trochu už nestíhám psát sem, ale snad to napravím :)

Přidejte komentář