Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Dnes je krásné ráno po sic bouřlivé, leč suché noci. Ale…. vyhořelý motor tiskařské mašiny naší oblíbené tiskárny je již nahrazen jedním zapůjčeným, než přivezou nový a Domácí pekař se již tiskne. Zítra budou falcovat a příští týden vazárna. V týdnu od 14. května se tedy snad, doufejme, konečně zrodí. Těším se moc, trochu se bojím, těště se se mnou! Čeká nás voňavých 400 stran, dvojče Domácího mlékaře do knihovny.

Pokud člověk vlastní toustovač s výměnnými vložkami na vafle, nastává ideální doba – slepice nosí vejce a děti si mohou samy vytvářet k snídani nebo na svačinu rychlé vafle. Těmito vaflemi mě inspirovala Lenka Bajtková, za což jí velmi díky!

Na vafle potřebujeme cca 50 g ovesných vloček, 1 větší vejce, 2 lžíce vody, lžičku kakaa, lžičku cukru a trochu skořice.

Postup je více než jednoduchý, vše rozmixujeme ponorným mixérem a nalijeme na rozpálený vaflovač – rozhrneme stěrkou a pečeme cca 4 min. Po upečení podáváme např. s jogurtem s chia semínky nebo s vyšlehaným tvarohem, případně se skořicovým cukrem. Uvedené množství vyjde na jednu várku vaflovače, tedy na dvě čtvercové nebo jednu obdélníkovou vafli.

2 komentáře to “Rychlé snídaňové vafle”

  • Katka:

    Dobrý den, paní Kláro,vafle vypadají výborně asi je zítra vyzkouším. Kniha Domácí pekař bude jen o pečení chleba nebo zde budou i Vaše recepty na buchty/koláče/cukroví…Moc ráda podle Vás peču, protože to prostě funguje a hlavně chutná. Díky za odpověď. Katka

    • Katko, díky moc za milý komentář. Bude tam všechno,když už, tak už :). Hned jak tiskárna napíše, že je hotovo, vložím veškeré fotky i obsah. Pevně doufám, že se vám bude líbit.

Přidejte komentář