Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Nový Domácí pekař
Domácí mlékař

Začíná podzim, končí horka a tělo se hlásí o tuky. Na stránce jsou už tři recepty na falešnou rybičkovou pomazánku a dnes přidávám čtvrtý, asi nejoblíbenější. Inspirovala mě před dvěma lety Míša Plchová svou skvělou pomazánkou ze slunečnicového semínka, a protože já miluju mořské řasy a snažím se je dávat všude, kde to je vhodné, nemohla ani její pomazánka dopadnout jinak.

Tato pomazánka je skvělá jak na tmavé, tak i na světlé křupavé pečivo, je poměrně výrazná, ale dochucení přesně dle vlastní chuti je na každém z nás. Někdo raději více cibule, jiný více citrónu.

Pomazánku mixuji s domácí poctivou majonézou z vajec a oleje, ale majonézu lze samozřejmě zaměnit za její odlehčenější nebo přímo veganskou verzi.

Na pomazánku je třeba: přírodní slunečnicová semínka (připravuji rovnou z minimálně 200 g), voda, cibule, mořské řasy (sypané či plátkované, konkrétní druh řasy je přímo na nás), sůl, majonéza, citrón.

Slunečnicová semínka namočíme a necháme namočená přes noc (lze i méně hodin, osobně raději nakládám přes celou noc). Namáčíme v takovém množství vody, aby byla semínka ponořená + cca 1/2 cm navíc.

Ráno vodu ze semínek neslévám, přidávám trochu soli a řasu. Na 200 g semínek cca 5 lžic sypané řasy. Poté semínka tyčovým mixérem lehce rozmixujeme. Přidáme majonézu, sůl a citrónovou šťávu a domixujeme dohladka. Poté přidáme nadrobno nasekanou cibulku, zamícháme a případně ještě dochutíme citrónem nebo solí.

Sdílej článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Jedna odpověď to “Rybičková bez rybiček 4”

Přidejte komentář