Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Posts Tagged ‘hamburger’

Na každého to někdy přijde a ne vždy jsou dny veselé a vtipné. Máme nemocnýho koně. Namíchl se. Uviděl nové motorové vidle a tak se naštval, a rezignoval. A rezignoval úplně a pevně doufáme, že si to brzy rozmyslí. Protože tenhle kůň si nemůže jen tak mýrnyx týrnyx lehnout a nevstát. Ještě ale naštěstí nelehl! To je pozitivní. Už ale ani pana domácího, ani mě nemá vůbec rád. Pořád na něj chodíme s nějakým vercajkem nepěkným, krmíme ho pastama a neuvěřitelným množstvím černýho uhlí s taninem a vaříme mu dubovou kůru a krmíme senem do huby. Ještě, že měl opradu fundament. Má dole snad sto kilo. Jeho zásoby se teď  hodí.  A pro dámy dobrá informace, fakt to jde – sto kilo za deset dní! Read the rest of this entry »

Léto je léto. Pan domácí začíná být lehce sociálně neinteligentní :-)) Skoro až asociální. Léto je někdy sociálně náročné.  Eliška odjela ve středu s tím, že pojede asi do Rumunska, a že pokud jí to nevyjde, vezme rumunskou vlajku, nějakou muziku a přijde .-)). Na Elišku se těšíme, neboť zapadla celkem přirozeně do rodiny a příliš z ní nevyčnívá. Po tom co odjela běhají děti kolem baráku a zpívají si od rána do večera “ nemám rád anarchii, tak jsem se dal k policii“ – není nad to tříbit hudební vkus dětem již v útlém věku. Zpoza baráku jim přinotovává pan domácí svým Schmitzrem a jeho „těžko- Anežko- něco udělám, co tě potěší, těžko, Anežko- dneska už se chlap v zoufalství nevěší „. Na druhou stranu, jsem vděčná, že tu běhají děti s punkem v ústech a vymazávají z mp3 jejich slovy “ pět angels“, které tam jsou nahrané a získají je rovnou s přístrojem. U pana domácího bych klidně i nějaký plytký song o lásce a nějakém jiném kýči klidně zkousla .-))

Už jsme si celkem zvykli, že letošní léto se nese v rytmu katastrofických scénářů a tak po Marii, býčkovi a Slávě přišel včera na řadu Bábel. Nepostaví se na nohu. Večer v šest k nám přijela sličná slečna veterinářka, co tu byla již před deseti lety na koni, kdy zdaleka veterinářkou nebyla, pobylu u Bábela dvě hodiny, prohmatávali s panem domácím vše co šlo a nakonec po tel. konzultaci se rozhodlo, že to zatím není definitivně ani zlomený, ani natažený, že snad nějaký nášlap a Bábel dostal zapařovací obklad – takový obklad pro koně, to je mnoho vaty, obvazů a stříbrné pásky a budeme čekat pár dní, zda se nějaký neviditelný hnis zviditelní. A to tam před příjezdem padla ještě jedna moje końská dávka arnikové mastičky. Ale toto už přestává být celkem legrace, už to bereme jako normál, takže už by to mohlo pomalu přestat :-))

Zahrada se umírnila, plevel přestal růst, měsíčku si nevšímám- nechávám ho v tomto období na semínko  a tak se lehce stane, že když prší a člověk jde zkontrolovat, co voda položila, že najde v záhonu schovaných osm obrovských květáků. A tak jsem se rozhodla, že když je to léto, zase by se hodil nějaký hamburger. Navíc jsme tu měli návštěvu s holčičkou a chlapečkem a chlapeček si několikrát přidal s tím, že chce tohle „maso“, to, že mu moc chutná. Nejlepší pochvala pro vegetariánského kuchaře – když si malé dítě vezme květákový karbanátek a chce to maso ještě jednou ! Read the rest of this entry »

veg
Když člověk stává ve čtyři, zadělá na buchty, kterých je nakonec osmdesát, připraví domácí
hamburger
chleba a všechno na něj a začne připravovat oběd a zjistí, že buchty jsou fuč, začne přemýšlet, jak na to ! :-))) Takže začne vymýšlet různé obezličky a zatáčky, až ho napadne třeba taková jistota, jako domácí hamburger, jenomže domácí hamburger rovná se samozřejmě domácí houska. V ten moment už to tak smozřejmé ale být nemusí, dokonce člověku přijde naprosto fantastický nápad zavolat všem, kdo teprve mají přijet, aby cestou koupili hamburgerové housky :-). Tak se taky stalo a na mě pak zbylo jen dojít na záhon, natrhat čerstvý salát, namlít vločky – ale tuto práci jsem rozdala :-))) a udělat ovesné karbanátky.Bylo tady osm chlapů. většina zvyklá na maso a přesto byla nepřeslechnutelná „nahlas“ :-)) vyslovená hamburgerová pochvala – toho si tedy fakt vážím !!
A protože už bylo pozdě, brzké vstávání, celodenní únava, šrumec atd. , fotky se dost zásadně nepovedla – nicméně to nic nemění na tom, že tento recept je opravdu stálice a doporučuji rozhodně vyzkoušet.
suroviny: ovesné karbanátky, cibule, salát – hlávkový nebo trhací, kečup, majonéza, hořtice Read the rest of this entry »