Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Hned jak jsem napsala v článku o tom, že naše fantazie pro vytváření hádanek a soutěží je pramalá, naskytl se navečer takový pěkný motiv. Na konci článku je fotka, jak pan domácí s Bábelem něco dělá. Popusťte uzdu své fantazii a zkuste uhodnout co. Fantazii podotýkám ! Výsledek stojí za to. :-) a k tomu přemýšlení takový příjemný recept. Když už ředkviček  na chlebu a v salátu a samotných dost, není od věci si je zkombinovat s domácím máslem a rukolou a udělat si takový rychlý zeleninový mix.

Potřeba je rýže 2 hrnky, kurkuma-plná lžíce, sůl, trochu oleje, 2 cibule,2lžíce másla, 2 stroužky česneku, 2 svazky ředkviček – prostě asi 20 ředkviček, veliká náruč rukoly- lístky rukoly tak na obejmutí oběma dlaněmi :-), 6 lžic pampeliškového medu (lze nahradit včelím), sojová omáčka shoyu.

Nejprve si dát do hrnce trochu oleje, osmahnout na prudko rýži, osolit, přidat kurkumu, zalít vodou- 2+1/2množství, přikrýt a nechat vařit do vyvaření vody.  Vedle si na pánvi rozpálit dvě lžíce  oleje  a dvě lžíce másla, přidat nakrájenou cibuli na kostičky, promíchat, přidat nakrájenou omytou ředkvičku na kolečka, jemně osolit a míchat asi 10 minut nebo do křehkého změknutí. Potom přidám med a shoyu a nakonec na kousky nakrájenou rukolu- na větší kousky. Vše se ještě chvíli míchá a je hotovo :)

21 komentářů to “Rýže s ředkvičkami a rukolou na másle”

 • buraci:

  Uvařeno dnes k obědu a s nadšením snědeno. Budu brzy opakovat pro celou rodinu. I když jsem si potupně musela ředkvičky koupit. Letos zjara jsem zasela odrůdu, která slibovala „obrovské bulvy máslové chuti“ a bylo z toho akorát spousta listí, které silně konkurovalo jinak nezdolné bršlici a bulvy jsem mohla valit akorát já. Teď na záhoně roste odrůda normální, nicméně ještě nedorostla konzumní velikosti… Tolik o mém zahradničení. Mějte se na kopci pěkně:-)

 • modramys:

  to je jasny, tahne smradocha, pac ten proste nezvladl ten kompost a klekl…..tzn. priroda vitezi nad technikou!! :D
  Bingo???

 • V tom případě vlekne rybářskou káď, původně sloužící při výlovech rybníků. Účel na cachtání trvá…

 • SarkaCGY:

  Tak já pana domácího úplně vidím, jak táhne takovou tu starou plechovou vanu, aby se děti měly v létě na zahradě v čem cachtat (jako v bazénku, ne jako, že se v zimě děti nemusí mýt).

 • Malá nápověda;-) Předcházelo tomu přivezení vidlemi něco kompostu pro dýně.

  • petra štípek:

   Dobrýýý! Takže vytápěná postel?! :-)
   Hmmm, nebo postýlka pro dýně? Fóliáček? ;-)

   • Hele Petro – tedy všichni, vidle je pracovní název pro smraďocha a smraďoch potažmo vidle měl obrovskou radost, že už drobnou práci má za sebou a jak je jasný, v euforii se ztrácí ostražitost! ale to už je příliš velká nápověda, to to kefírový zrno zase neudáme – nebo to není o něj? ;-), tak jdu zase bouchat ty kůly

 • petra štípek:

  Stěhujete domek na místo s novým výhledem? :o)
  No dobře, tak něco menšího… Stěhuje postel na místo s lepším výhledem? (aby se dobře přemýšlelo? :o))

 • toffo:

  Když kouknu na postroj, tipuju, že táhnou kládu ;-).

 • alaska:

  Kdybych popustila uzdu fantazii, tak bych řekla, že má na konci barvy a maluje trávu na červeno. Jen tak pro změnu :-). Ale to je jen fantazie, v reálu bych nic takového nechtěla ani neočekávala.

 • jari:

  …no ta tráva potřebuje učesat, pan domácí se do toho pustil s bránami zatíženými alespoň dvěma dětmi, nebo že by na projížďku pozval i paní domácí? :-) za odměnu za krásné jídlo :-)

 • Mysůím, že se chystají odvézt hromadu urozených / uroděných ředkviček z kvalitní sklizně :) Aby bylo dost na uvedený recepis :)

Přidejte komentář