Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Posts Tagged ‘ředkvičky’

Jedno z dalších, velmi rychlých a snadných jídel. Komu přebývá čerstvý špenát na zahradě, doporučuji toto rychlé lehké jídlo. Ze surovin je třeba marinované tofu, čerstvý špenát,rajčata,  cibule, slunečnicový olej, olivový olej, sůl, směs pepře, růžový pepř, balzamikový ocet, ředkvičky, vejce.

Nejprve uvaříme brambory a lehce orestujeme. Během restování brambor osmahneme cibulku, pokrájenou na plátky na slunečnicovém oleji, přidáme omytý čerstvý špenát, pokrájená rajčata na kolečka a nakrájené omyté ředkvičky. Osolíme a po cca 5 min vyndáme z pánve, promícháme s olivovým olejem a balzamikem a uložíme na talíř. . Na pánvi následně orestujeme marinované tofu a jedno vejce.

Hotové brambory promícháme s růžovým pepřem a na talíři posypeme čerstvě mletou směsí pepřů.

Hned jak jsem napsala v článku o tom, že naše fantazie pro vytváření hádanek a soutěží je pramalá, naskytl se navečer takový pěkný motiv. Na konci článku je fotka, jak pan domácí s Bábelem něco dělá. Popusťte uzdu své fantazii a zkuste uhodnout co. Fantazii podotýkám ! Výsledek stojí za to. :-) a k tomu přemýšlení takový příjemný recept. Když už ředkviček  na chlebu a v salátu a samotných dost, není od věci si je zkombinovat s domácím máslem a rukolou a udělat si takový rychlý zeleninový mix.

Potřeba je rýže 2 hrnky, kurkuma-plná lžíce, sůl, trochu oleje, 2 cibule,2lžíce másla, 2 stroužky česneku, 2 svazky ředkviček – prostě asi 20 ředkviček, veliká náruč rukoly- lístky rukoly tak na obejmutí oběma dlaněmi :-), 6 lžic pampeliškového medu (lze nahradit včelím), sojová omáčka shoyu. Read the rest of this entry »


veg
Konečně dozrály ředkvičky a pažitka, takže k dnešní snídani chléb a rozmixovaný tvaroh s
rozhuda
nakrájenou pažitkou na kousky a nakrájenou ředkvičkou na kousky. Včerejší revolta ohledně špenátu dnes pokračovala i s pažitkou. Pažitka je sice žádaná, ovšem, jak jsem se dozvěděla, nezbytné je otočit namazaný chléb s tvarohem do talíře s nakrájenou pažitkou, nikoli mazat tvaroh s pažitkou uvnitř na chleba. Nebylo zbytí, otáčení chlebů bude příště a revolta pro dnes zažehnána. :-)

1 jared-joseph jared-joseph | Web | 29. dubna 2010 v 22:23 | Reagovat

no mnam…to bych si dala.. ;-)