Archive for the ‘Vegerecepty’ Category

bude rýže již velmi změklá a mléko již téměř vsáklé do rýže, přidáme cukr dle chuti, domícháme a nandáme na talíře. Do kaše přidáme již na

talíři neochucený čerstvý tvaroh, ideálně domácí :-) a ovoce dle chuti. Dnes to byly švěstky a borůvky zavařené z léta.


Komentáře
Vypada to jedle, veeelmi jedle.
Akorat netusim, jak recept pro sebe mirne zfkovat…. vynechanim smetany to urcite ztrati podstatnou cast sveho kouzla, mozna i kouzlo cele:)
)) Bohužel, u tohoto receptu je způsob odlehčení jen ten, že se vůbec neuvaří, nebo nesní
)). Když chybí část smetany, lze částečně nahradit mlékem s máslem, ale už je to něco naprosto jiného. Tady skutečně platí, čím více a hustší smetany, tím lépe
))). Lze udělat brambory i s mlékem, ale jsou to brambory s mlékem ![]()
Klárko,,,,tak za nás hodnotím recept jako úžasnou mňamku ,,výborně jsme si pochutnali a brzo si dáme repete :o))) Díky té smetaně je to lahodné
![]()
K snidani jsem chtěla mazanec, ale večer jsem ho nestihla udělat, tak brzy ráno. Roztopit kamna, udělat kvásek a tehdy jsem zjistila, že nemám hotové máslo. Takže na fotce se surovinami chybí máslo, protože zatímco kynul kvásek a odměřovala jsem suroviny, máslo se teprve tlouklo a nechtělo se potvora udělat. Mlýnek na mouku jsem přikrývala dekou, aby nevzbudil děti – máslo se nakonec udělalo, kamna roztopily a mazanec povedl :-) Read the rest of this entry »

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oregano.jpg




Suroviny:
- 80 g kurkumy
- 60 g koriandru
- 50 g kardamonu
- 30 g římského kmínu
- 30 g pískavice (řecké seno)
- 20 g 10 g bílého pepře
- 2,5 g cayenského pepře a papriky
Koření roztlučeme, smícháme, použijeme pouze potřebné množství a zbytek uložíme do uzavřené sklenice. Potřebné množství je pro tento recept 2 polévkové lžíce koření.

Komentáře
Beky já přidala to tvých rýžovek uvařené vajíčko a na kostičky tvrdý sýr a zabalila do rýžového papíru
a usmažila – teda opravdu výborné jen tak se zeleným salátem (velká zásoba) ![]()
Využila jsem nápadu Vesky, zabalila do rýžového papíru a usmažila. Byly fantastické
http://www.toprecepty.cz/recept/12911-ryzove-koule/


uff, to je teda rychlej recept ![]()
ale vlastne to staci, vse ostatní je jasné… ![]()
by.

Komentáře
Ta bábovka je krásná. Jestli se můžu zeptat, odkud jsi ji přivezla? ![]()
Určitě – jezdíme jednou do roka k jedné prima ženské na keramiku – nechá nás tam udělat pár věcí, ale bábovka byl dárek, stejně jako konvice – většina keramiky, kteou používám je od neznámý








