



Komentáře
Je to opravdu výborná buchta. Moje nejmladší sestra byla jako dítě hodně nemocná s velkou nechutí k jídlu. Jedla jen tuhle buchtu.
Nový komentář
Tištěnou formu receptu naleznete v knize Domácí pekař.











Tištěnou formu receptu naleznete v knize Domácí pekař.
Konečně přišlo letos pravé jaro i k nám, do 650 m.n.m. Máme zasazenou sadbu, pokryté foliovníky, zasetu část semínek a těšíme se na sklizeň prvních salátů, i když si ještě počkáme. Sazeničky rajčat, paprik, košťálovin, melounu se v největších nočních mrazech nosí domů, ale snad příští týden i toto pomine.

















Komentáře
docela mne prekvapilo, ze toto jidlo bylo fakt dobrý.ani fádní,ale ani ne kyselé. Po zapečení to krasně drželo tvar, žádné rozpadávání, brambory křehounké a krásně opečené.
Popravde, kdybych tady nemela uvarený brambory a otevrenou sklenici se zelím a byla uplne bez napadu, co s tim, tak bych do toho asi nesla, bala jsem se, za to bude bez chuti a kyselý. teda je pravda, ze jsem to trochu upravila dle nasí ledničky, takze zadny sýr, žádná vajíčka, brambory vařené, ale jinak jsem se držela základního receptu ( teda, dala jsem tam smetanu, abych necim nahradila ty vejce![]()
Moc dobré… brambory jsem použila vařené již předem, zelí červené, což pěkně vypadalo, akorát vajíčka se jím obarvila do modra, ale to nevadilo…
Jen mi přijde, že zelí na bramborách udělalo takovou tu pevnou vrstvičku, že pak připadají lehce nedovařené…ale byly moc dobré.![]()
[2]:
s brambory v tomto receptu je to tak, že brambory a kyselé se nemají příliš v lásce – ocet do kulajdy nebo i kvásek do kysela přidávám až po uvaření brambor, protože jinak se mi neuvaří. Kysané zelí není tak „agresivní“
a brambory se také rozhodně nedopečou do rozpadava, jsou tak akorát, ale je pravda, že se musí péci dlouho – prostě ochutnávat
)

bude rýže již velmi změklá a mléko již téměř vsáklé do rýže, přidáme cukr dle chuti, domícháme a nandáme na talíře. Do kaše přidáme již na

talíři neochucený čerstvý tvaroh, ideálně domácí :-) a ovoce dle chuti. Dnes to byly švěstky a borůvky zavařené z léta.


Komentáře
Vypada to jedle, veeelmi jedle.
Akorat netusim, jak recept pro sebe mirne zfkovat…. vynechanim smetany to urcite ztrati podstatnou cast sveho kouzla, mozna i kouzlo cele:)
)) Bohužel, u tohoto receptu je způsob odlehčení jen ten, že se vůbec neuvaří, nebo nesní
)). Když chybí část smetany, lze částečně nahradit mlékem s máslem, ale už je to něco naprosto jiného. Tady skutečně platí, čím více a hustší smetany, tím lépe
))). Lze udělat brambory i s mlékem, ale jsou to brambory s mlékem ![]()
Klárko,,,,tak za nás hodnotím recept jako úžasnou mňamku ,,výborně jsme si pochutnali a brzo si dáme repete :o))) Díky té smetaně je to lahodné
![]()
K snidani jsem chtěla mazanec, ale večer jsem ho nestihla udělat, tak brzy ráno. Roztopit kamna, udělat kvásek a tehdy jsem zjistila, že nemám hotové máslo. Takže na fotce se surovinami chybí máslo, protože zatímco kynul kvásek a odměřovala jsem suroviny, máslo se teprve tlouklo a nechtělo se potvora udělat. Mlýnek na mouku jsem přikrývala dekou, aby nevzbudil děti – máslo se nakonec udělalo, kamna roztopily a mazanec povedl :-) Rozbalit zbytek tady»





