Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Author Archive


VGN
Tak jsme našli spodek od lázeňského kotle, dali tam mřížku, která ale je bohužel moc
grilovaná zelenina
řídká, takže jsem stejně nakonec musela použít plech, ale je to super alternativa – naše první grilování :-))))
sos: olivový olej, sladká paprika, pepř, chilli, sůl, cuketa, kadeřávek, kedlubna
suroviny
Cuketu jsem nakrájela na kolečka, stejně tak i kedlubnu, pomazala olejem s kořením, namočila v oleji kadeřávek a vše dala na plech – výtečný -)))

Komentáře

1 Veska Veska | 28. července 2010 v 14:37 | Reagovat

přesně tak si to přestavuji,poradila sis výborně :-P

2 ufa ufa | 28. července 2010 v 16:56 | Reagovat

Jojo, přesně takhle ji griluji i já…a je to luxus. Ještě někdy přidávám česnek, ale to je u mě úplně normální, já ho dávám do všeho…:-)

3 HaF HaF | Web | 28. července 2010 v 21:10 | Reagovat

Já tvrdím, že tyhle provizorní řešení jsou nejlepší! :-D
( U nás to totiž funguje podobně!) :-P

4 pherenis pherenis | E-mail | Web | 29. července 2010 v 21:40 | Reagovat

zdravím na kopec…..moc ráda zase vidím další a další papu….skvělý nápady s grilem, a mňamky grilování, ste úžasnáá….taky se zítra chystám, cuketa je kedlubny téže, kadeřávku krapítek taky zbylo, přidám rajčátko a česnek oproti minule a bude mňamka až na půdu….

5 Veska Veska | 30. července 2010 v 7:12 | Reagovat

jo na gril se dá dát cokoliv a nemusí to být jen maso,
zelenina je super a vyzkoušejte i sladké variace až budou jablka a hrušky a švestky,taková hruška v alobalu posypaná bylinkama a dobrým sýrem je užasná variace a klidně griluji i v září,když je hezký podzim

6 Veska Veska | 30. července 2010 v 7:15 | Reagovat

A co celer,kdo ho má rád tak klidně i sním na gril a kolečka cibule kdo může,prostě variací na gril je nespočet :-P škoda že prší …

7 Veska Veska | 30. července 2010 v 12:21 | Reagovat

Nevím kam s ním :-D
tak si sem dávám recept na cuketovou sekanou ,fakt výborná a není potřeba maso,já do ní ještě přidala namočené vločky a měla jsem zbytek rýže tak i ten a nikdo neremcal a ještě jsem do hmoty zamíchala uvařená vajíčka.
Ten sýr mi tam připadl ale zbytečný,příště ho nedám (nebo trochu tvarohu)a kdo bude chtít tak nastouhaný až nahoru , krájíš to na kostky jako buchtu a mě to chutnalo i studené
http://www.ok-recepty.cz/view.php?nazevclanku=sekana-z-cuket&cisloclanku=2009080014

8 Veska Veska | 30. července 2010 v 12:23 | Reagovat

Dávám ten recept sem pro všechny né jen pro sebe :-? prostě překlepy vítězí

9 Klára Klára | E-mail | Web | 30. července 2010 v 12:52 | Reagovat

[8]: :-) díky, cukety začínají dozrávat ve velkém, určitě to zkusím. Dnes odpočívám :-)), takže jsou špagety, ale na zítra to je dobrý tip!!!

10 Nevanka Nevanka | 10. srpna 2010 v 19:29 | Reagovat

[6]: celer jsem ještě negrilovala, díky za typ! :-) :-)

11 Klára Klára | E-mail | 11. srpna 2010 v 11:04 | Reagovat

Taky to zkusím, celer máme moc rádi !


VGN
Když jsme byli nakoupit, koupila jsem si hladkou mouku, že po dlouhé době zkusím
langoš
něco bílého, kyprého, nadýchaného.  Vyrostl nový česnek a tak, že zkusíme bagety a langoše. Těsto je více než jednoduché, ale vybrala jsem jedno, kde se dá upotřebit víno – no vybrala, mám hladkou mouku, droždí sůl a víno, tak to spíš tak vyšlo – řekla jsem si, že to musí vyjít tato kombinace. :-))) Půlka vína padla do vinného krému na buchtičky a druhá půle sem. Naše návštěva, která tu přebývá už téměř 3 neděle je spokojená –  prý upravený metabolismus :-)) a my jsme taky spokojení. Kupodivu si nijak s naším adoptovaným čeledínem nelezeme na nervy, on je samostatný, vyzrálý a obětavý :-))) a nechutně pracovitý a stále nás honí do práce. My se však otrávit nenecháme, velmi dobře víme, že práce nám rozhodně neuteče :-)), takže tady tak zatím komunitně přežíváme. Právě jsme také diskutovali o tom, že už se několikrát v popsaných dílech stalo, jak přijel host a nikdo si nedovolil ho jakkoli urazit, stále byl vyzýván, ať je jako doma a že pak pobyl několik let :-))) Včera jsme několi minut nemohli najít Huga, po chvíli se však ozvalo „tady jsem“ na naše naléhavé volání a milý Hugo byl v čeledínově volkswagenu a byl ohromně spokojený. Světlo už dosvěcovalo jen jedno. :-))
Suroviny. 2kg hladké mouky, 2 kostičky droždí, sůl, 1/4 l bílého vína,2 lžíce olivového oleje, 300 ml vody.
bagety
Nejprve si udělám kvásek,pak přiliju víno, vodu a sůl a vyhnětu velmi dobře těsto, až má bublinky. Nechám na teplém místě kynout.
Po zhruba třech hodinách kynutí si beru malé kousky, které rukou a válečkem rozválím na placku, tu nechám ještě 5 minut položenou a vkládám do rozpáleného oleje na pánev. Otočím, vyndám a pomažu česnekem nalisovaným to trochy oleje.
langoš
Zbytek těsta prohnětu a nechám kynout do rána. Rána vytvaruji něco jako bagety nebo veky, udělám zářezy, nepotírám a vkládám do vyhřáté trouby. Jsou velmi křupavé.
Z tohoto množství je 6 velých langošů a 4 velké bagety.

Komentáře

1 Aluna Aluna | E-mail | 26. července 2010 v 12:20 | Reagovat

Zdravím a konečně jsem se odhodlala poděkovat za Vaše stránky. Pro mě to je pohoda (taky proto, že se mě netýká ta spousta práce, kterou denně odvádíte), do které už pár neděl občas nahlížím. Taky spousta inspirace a obrovský obdiv, že jste měli a stále máte tu správnou dávku odvahy pro tento způsob života, o kterém já jen „sním“. Díky a ať se daří!
P.S. Vaše pěkné fotky přímo nutí podle Vás i semtam něco uvařit a ono to funguje. :-)

2 ufa ufa | E-mail | 27. července 2010 v 12:13 | Reagovat

Už mi kyne těsto…:-) plánuji udělat dvě bagety dnes, a další zítra s tím, že nechám těsto kynout přes noc, jen se chci zeptat, necháváte ho kynout normálně venku? Vlastně teď jsem si uvědomila, že jste říkala, že lednici nemáte, takže je logické, že venku…:-) No, jsem zvědavá jestli se mi podaří, protože nemám troubu, peču vše v remosce, ale nějak to snad vyjde dokřupava taky…:-)

3 ufa ufa | 27. července 2010 v 17:52 | Reagovat

Tak jsem je upekla, a jsou moc dobré…ani na odpočívání těsta do zítřka nedošlo, upekla jsem tři bagety tak akorát, a ještě tyčinky se slunečnicovým semínkem, ty si rádi kupujeme v kauflandu v pekařství, tak jsem je dnes zkusila doma, a je to mňamka, ale příště musím více osolit těsto… jo, dělala jsem dávku jen ze třičtvrtě kila mouky…

4 Veska Veska | 28. července 2010 v 10:28 | Reagovat

klidně posypat hrubou solí nahoru a nebo nějakým ostrým kořením ,bylinkami
nebo před dopečením strouhaným sýrem ,prostě čímkoli ,tyčinky jsou z toho úplně ideální

5 Veska Veska | 28. července 2010 v 10:31 | Reagovat

super psaní,sem se pěkně smála :D
takže přísloví „host do domu,hůl do ruky “ neplatí že  :D

6 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:53 | Reagovat

[1]: díy, také moc zdravím a krásný den!!! Jsem ráda, že to funguje i někomu jinému :-))))

7 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:54 | Reagovat

[2]: tak to je paráda, že to vyjde i v remosce !!! :-)

8 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:54 | Reagovat

[4]: já už se snažím jak dlouho sehnat hrubozrnnou sůl a nejsem schopná jí sehnat – grrrrrrrrrr!!! :-D

9 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:55 | Reagovat

[5]: No – většinou platí :-D :-D :-D ale jsou i výjímky ! :-)))


šátky
Prší !!!! Je zima a vlezlo, ale s vidinou toho, že budeme v našem kurníku celou zimu, protože tesaři zatím oddalují a oddalují, je relativně horko ! :-))
Pro jistotu dozobytňujeme kurník, utemováváme všechny díry, aby nefoualo :-)) a vařím jídla, která už byla vařená. Jsme všichni trochu unavení a když už je hodně zle, přicházejí na řadu i výlety, kde lze koupit i rohlíky a chleba, čímž se ještě násobí možnost nevařit až tak zběsile :-))
Těším se na zimu !!!
šátky
Ale taky je občas chuť udělat něco extra pro děti – třeba vernisáž udělaných šátků :-))). Koupili jsme ruli mulu, tři barvy a udělali si pro každého šátek, aby nám nebylo takový vedro a Ester nepadaly konečně vlasy do obličeje (gumičku a sponky zaručeně ztrácí !¨)
Na to, že jsme výtvarní analfabeti, jsme byli nadmíru spokojení :-). Jen, když jsme chtěli zkusit savem vysavovat na šátku kočky, objevili se nám tam víceméně – veliké fleky :-)), v pozitivnějším vidění světa pak medvědi !
A pak hrášek !! Protože jsem ho prostě nestihla sebrat a vyloupat v kvalitě na zavařování, to jest mladý a měkký – tak ho prostě budu sušit, nedá se nic dělat! Když se kácí les….. :-)))
hrášek
Dnešní cuketové plátky jsou jasný favorit v jednoduchých jídlech a v nezdravém obědě. Chce to
jednou za čas :-))
Suroviny: 1střední cuketa – dnes bílá, 3 cibule, olej, olej olivový, sůl, paprika sladká, větší svazek saturejky. Brambory, sůl, červená paprika, větší svazek kopru, větší svazek zelené petrželky. Eidam – 200g. Majonéza. Salát ze salátové okurky – 2 salátové okurky, ocet, cukr, sůl, pepř, voda.
cuketa
Nejprve rozpálím olej na plechu, do kterého vložím oloupané, omyté a na plátky – asi 1/2 cm vysoké – brambor. Vše posypu solí, červenou paprikou a nechám péci v troubě. Ještě než jsou brambory s tuhou kůrkou, posypu je řádně nasekaným koprem a petrželkou najemno a dám ještě zapéci.
cuketa
Na druhém plechu, ale na plotně si též rozpálím olej slunečnicový a na něj pokladu na kolečka nakrájenou cibuli a na kolečka nakrájenou cuketu – neloupanou, jen mytou. Kolečka opět cca 1/2 cm široké  – možná trochu méně. Osolím, opaprikuji a nechám restovat za častého obracení koleček. Občas trochu podliji olivovým olejem. Zhruba ve 2/3 restování posypu jemně krájenou saturejkou a když je jídlo hotové, do každého kolečka zvlášť vložím asi lžíci strouhaného sýra a nechám natavit.
Podáváme s majonézou, ale není nezbytné, zato se hodí bílý chléb.
Přidáváme salát ze salátové okurky, který dělám tak, že nastrouhám okuru i se slupkou, přidám vodu, ocet, cukr, sůl a pepř dle chuti. Vše zamíchám.

Komentáře

1 * Ki.Wi _ FruiTS ♥ * Ki.Wi _ FruiTS ♥ | Web | 25. července 2010 v 7:33 | Reagovat

Ahoj :-) potřebovala bych od vás pomoct…Chtěla bych si trochu zvýšit návštěvnost a zrovna váš vstup na moji stránku by mě moc potěšil :)Dále bych taky chtěla vědět jestli píšu články jen pro sebe a nebo i pro vás…Pokud tedy máte čas a chuť podívejte se prosím na můj blog kiwi-fruit.blog.cz a ohodnoťte můj blog… :)sry za reklamu :-)

2 Jana Jana | 25. července 2010 v 9:59 | Reagovat

Na kiwi blog jsem se snažila nahlédnout, ale jsem na to asi moc jednoduchá, nepodařilo se mi pochopit mapu stránek, takže :-( :-( :-(

3 Veska Veska | 26. července 2010 v 9:23 | Reagovat

[1]:nějak nepochopím,v čem bychom ti měli pomoct,nějak jsem nepochopila smysl tvých stránek,takže :-(

4 Veska Veska | 26. července 2010 v 9:24 | Reagovat

Jsem si říkala,že čas a počasí vás určitě tlačí ,ty šátky škoda že nejsou víc vidět,ale vypadají moc dobře stejně jako cuketa :-P

5 Veska Veska | 26. července 2010 v 9:28 | Reagovat

škoda,že nemáte gril tam by se tyhle rychlovky jako grilovaná zelenina všeho druhu hodila nejvíc a zaúkolova bys děti a ty by vás ještě překvapili co všechno se dá na gril hodit k tomu bochník domácího chleba a máš o oběd postaráno :-)
PS nemusí být koupený,stačí nějaký starý rošt, ohýnek a alobal na který dáš zeleninu

6 Klára Klára | E-mail | Web | 26. července 2010 v 11:34 | Reagovat

Už jsme o tom přemýšleli – rozříznout nějaký starý lázeňský kotel, postavit a nahoru dát rošt – to by byl prima gril :-))) zkusím to navrhnout,něja to navlíknout, že třeba, když ještě nepřišli tesaři a vlastně se flákáme :-)))), mohl by pan domácí zapracovat na grilu :-))) – obávám se, že to teď neklapne, ale rozhodně to bude zkoušet dál :-)) a šátky – z těch mám ohromnou radost – nikdy jsem předtím nic nebarvila, tak tohle naše první dílo mě nadchlo.

7 ufa ufa | E-mail | 26. července 2010 v 19:34 | Reagovat

Já viděla udělaný gril ze starého kolečka…nahoru se dal rošt, vevnitř normálně uhlí…a už grilovali, moc se mi to líbilo…to jen takový nápadík, kdyby na ten gril došlo… My už máme postaven krbík ještě se musí drobet dodělat, ale pak se bude grilovat jedna bášeň..:-) Jinak cuketu úplně milujeme, v létě jednoznačně vede právě grilovaná na grilu, jen s bylinkami, ale tenhle receptík vypadá velmi dobře…vyzkouším.:-)

8 Mirabelka Mirabelka | 27. července 2010 v 11:49 | Reagovat

Dobrý den! Prosím Vás, kde jste koupili MUL – jestli tomu dobře rozumím, tak tu jemnou látku? A v roli??? Já to sháním……Můžete to nafotit, děkuji moc :-)

9 Klára Klára | E-mail | Web | 27. července 2010 v 22:53 | Reagovat

[8]: Dobrý den, mul jsem koupila roli v lékárně, zabalenou v igelitu, zhruba 10 m, udělalo se z toho devět šátků, zítra sem ještě vyfotím. Stála zhruba 100 kč. Nevím přesně, jak se to jmenuje, ale je to mul – prostě široký obvaz zhruba metr :-)))

10 Klára Klára | E-mail | Web | 27. července 2010 v 22:54 | Reagovat

[7]: díky, už je doma – udělaný ze spodku lázeňského kotle – cuketa, kadeřávek a kedluben byly výborný!!!!

11 Veska Veska | 28. července 2010 v 10:21 | Reagovat

super,koukám že to bylo rychlé a i na kadeřávek došlo že,já nemusím papriku ale grilovanou jo ta mi chutná a k tomu když na horké rozpustíš sýr tak ani chleba netřeba a tím jak dáš různé koření,česnek ,medvědí česnek a prostě bylinky co zrovna rostou tak dosáhneš vždy jiných chutí ,včerá jsme měli hermelín v alobalu s trochou oliváče a medvědím česnekem a bylinkami
fakt super jídlo a k tomu kopec grilované cukety

12 Veska Veska | 28. července 2010 v 10:25 | Reagovat

Jo a pokud zbyde grilovaná zelenina dá se udělat salát jakýkoliv a s čímkoli
– s jogutem,tvarohem ostrým sýrem smíchat s těstovinami,bramborem  a klidně dát i zapéct zalité vajíčkem a posypané bylinkami k tomu nějaký dobrý dresing jasně že domácí a máš další oběd :-P

13 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:56 | Reagovat

[12]: jasný – když zbyde !!! :-D :-D :-D

veg

Inspirována Gurmánčiným borůvkovcem, kdy jsem přemýšlela, jak zvláštní může být
BORŮVKOVÉ KNEDLÍKY
kombinace borůvek a máku, pro mě naprosto neobvyklá, pustila jsem se do borůvkových knedlíků s tím, že kdo nic nezkouší, nic nezkazí J)) a knedlíky vylepšila o makovo-cukrovo -borůvkovou omáčku. Knedlíky to jsou tentokráte tvarohové, protože po našem návratu z borůvek a chlapů svážení balíků bylo už jen málo času a všichni měli hlad.
Dnešní těsto je navíc trochu hutnější, než běžné tvarohové těsto – záměrně – knedlíky nejsou tak nadýchané, jako u těsta kynutého, drží dobře borůvky, které se tolik
nerozvaří a vůbec to prostě byla bašta :-))

Suroviny: 1kg celozrnné přesáté mouky pšeničné, 125g másla,3vejce, ½ pol. lžíce soli, 250g tvarohu, 250g mléka, borůvky – na posypání cukr a máslo,¨1kg tvarohu,
na omáčku – 300g máku, 7 lžic moučkového cukru,125ml mléka a borůvky – zhruba 250ml.
BORŮVKOVÉ KNEDLÍKY
Nejprve si ušlehám vejce s tvarohem, máslem a solí do pěny. Pak přidám mouku a mléko a vyhnětu vláčné těsto. Těsto nenechávám odpočívat. Ihned balím doprostřed borůvky. Knedlíky vkládám do horké, osolené vody a po vyplavání a uvaření – cca 20 minut, je zcedím a dám na talíře.
Celé nejprve polévám tvarohem, který je vyšlehaný s cukrem, poté knedlíky posypu jemně moučkovým cukrem, poliji makovo-borůvkovou omáčkou, kterou jsem si udělala tak, že jsem namlela mák, vložila jej do hrnce, přidala mléko a borůvky, které jsem nemixovala, ale jen rozmačkala vidličkou a přivedla jsem k varu.
Celý talíř pak trochu polít máslem.:-)

Komentáře

1 Pipi Pipi | Web | 21. července 2010 v 13:12 | Reagovat

To zní dost dobře a vypadá to opět více než jedle. Zaujalo mne, žes použila celozrnnou mouku, to může být chuťově zajímavé! Ovocné knedlíky jsou prostě nej! :-)

2 Klára Klára | E-mail | Web | 21. července 2010 v 14:00 | Reagovat

[1]: díky :-), ve všech receptech tady je jen celozrnná pšničná mouka, někdy celozrnná špalda, většinou ještě přesáté přes cedník

3 Madla Madla | Web | 2. srpna 2010 v 14:03 | Reagovat

Jé, já bych si tak dala! Vypadá to nádherně a určitě to stejně dobře (ne-li lépe) chutná!

4 Klára Klára | E-mail | Web | 2. srpna 2010 v 20:41 | Reagovat

[3]: :-) Včera jsme byli na borůvkách a nebyl tvaroh, tak byly kynuté knedlíky a nahoru přišla drobenka s mákem – taky moc dobrý jako nouzovka :-D

Nový komentář

Máme vedle sebe dost veliké naleziště borůvek, takže jsme hodně nabažení samotných
borůvky
borůvkových džemů a nejsme jimi až zase tak moc nadšeni -jistě, jsou výborné, ale jsou trochu mdlé chuti, pokud jsou to džemy pouze z borůvek. Proto dělám ráda borůvky v kombinaci buď s jahodami, malinami nebo s rybízem. Tentokrát došlo na rybíz. Borůvky nemají tak velikou želírovací schopnost a budu upřímná – mám ve skříni ještě dost pektogelů a nechci je nechat projít :-),takže tentokrát to bude recept na džem za použití pektogelu. Je to rychlejší varianta dělání džemů- tato varianta je tak rychlá, že ani nemá cenu si to v  hlavě nějak rovnat a dělat si prostor a čas pro zavařování. Prostě je to během chvilky hotovo mezi ostatní prací – ovoce se může vařit najednou v jednom hrnci – klidně i 10 kg, na rozdíl od džemu bez použití pektogelu, vše je jen na hrnci, vařečce, teplé plotně a vše je hotovo do půl hodinky. Tedy kromě sbírání :-) Read the rest of this entry »

VGN
Mexické fazole je dost zavádějící, protože celý název vychází jen z toho, že se mi to líbí
fazole
:-))) . Jinak je to improvizace od a až do zet. Fazole nakládám ne 24 hodin předem, ale 48 hodin. Mám raději, když jsou rozleželé více, než méně. Dobré je jim také vyměnit po jednom dni vodu a pak je vařit v ještě úplně jiné vodě. Dobré je, je také vařit s majoránkou, nebo saturejkou, ale to se mi do dnešního receptu moc nehodilo – majoránka  a saturejka, protože snižují nadýmání.
Suroviny: fazole 500g, žampiony 500g, sojová omáčka shoyu 6 polévkových lžic. Sůl, pár kapek tabasco, lžíce curry, sladká paprika 4 lžíce, 4 lžíce solamylu, 200 ml kečup, 3 cibule, olivový olej. Read the rest of this entry »

veg
Včera, když jsme byli na té návštěvě, tak cestou zpět měl pan domácí strašnou chuť na
dušenky
čokoládu, jenomže tu bez lecitinu prodávají jen 15km od nás na jednu stranu v Lidlu nebo 30km na druhou stranu v DM drogerii. Jinak je vše lecitinový a s rostliným tukem a ty mu nechutnají, navíc ještě nějaké ty idee…tak jsem ho nejprve chvíli přemlouvala, že si dá jen kousíček…. ale sama jsem věděla, že to vlastně nechci, že prostě by to nebylo dobrý, kdyby se nechal tak lehce – ono to tedy nejde ani těžce .-))). Nakonec tedy koupený mandle, lískový oříšky, a že udělám cereální sušenky.
Je to úplně nový, ještě nevychytaný recept, ale jsou dobrý :-))) Vypadá to, že je tam hodně oříšků a mandlí a rozinek a všeho dobrýho, ale je tam i dost mouky a vloček a nakonec je těch sušenek hodně a hodně.Chtěla jsem jako to dobrý a zdravý jen oříšky a mandle a rozinky, ale to by nešlo :-))) protože oříšky Read the rest of this entry »

veg
Borůvek už bylo málo, musíme zase dojít -tak jednoduché nastavení červeným rybízem. Je
muffins
to takový rychlý piškotový moučník na snídani, který se ale zároveň i dost rychle sní – bohužel ! :-))
Suroviny: 6 vajec, 2 lžíce oleje, 2 lžíce vody, 2 vanilkové cukry, 190g cukru, 250g mouky celozrnné přesáté pšeničné, 500 g borůvek s rybízem Read the rest of this entry »

veg
Strašná zima!!!! V tom kurníku, ve kterém teď bydlíme, to je sice parádní, ale tesaři už by limohli
dušená zelenina
pomalu dorazit ! Termín 1.7. se povážlivě posunul a my začínáme pomalu přemýšlet, jak nejlépe kurník připravit na zimu :-))) Při probuzení jsme proto vymysleli, koho oblažíme svou návštěvou, abysme se vylezivše z vlhkých peřin trochu ohřáli. Celý den pršelo, tak jsme jeli na návštěvu, ale přijeli jsme zase jen tam, kde je spousta práce :-))
Obyčejná dušená zelenina není příliš složitá, je dost rychlá, a když je hlad, jako když jí najdeš.
Suroviny: nasbírala jsem toho, co jsem našla a zeleninu nevážila, je to víceméně dost benevolentní :-))) – karotka – cca 10ks, hrášek – 1 miska, cibule 4x, kedluben, tentokrát modrá- 4x, olej, asi 100g másla, sůl, pepř, 100g eidam a 4 vejce.Bazalka sušená. Brambory. Read the rest of this entry »

Takováto jídla vznikají, když není z čeho vařit, není moc inspirace a prostě se musí uvařit. Neměla
čína
jsem mnoho surovin, ale měla jsem čerstvý hrášek, rýži a žampiony.Nesnáším, když zjistím, že něco nemám – něco základního. Nabourání osobního systému :-))) a tentorát došla sojovka. Katastrofa ! :-))
Nakonec jsem to vyřešila olivovým olejem smíchaným v mističce se spoustou koření – sůl, sladká paprika, curry, turmerik, chilli, lemon gras, worcester, pepř, skořice, koriander….. dokud to nebylo hnědé a chutné Read the rest of this entry »